Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида таълим ва илмий-тадқиқот жараёнини сифатли ахборот ресурслари билан таъминлашга қаратилган ишлар изчил давом эттирилмоқда.
Навбатдаги босқичда Академия кутубхонаси фонди ҳуқуқшунослик, прокурорлик фаолияти, давлат ва жамият қурилиши, миллий тараққиёт ҳамда маънавий-маърифий соҳаларга оид янги адабиётлар билан бойитилди.
Кутубхона фондига қабул қилинган нашрлар қаторида “Ўзбекистон – Учинчи Ренессанс тараққиёт концепти”, “Прокурор назорати”, “Қонунчиликка оид прокурор назорати”, “Янги Ўзбекистон Конституцияси” ҳамда “Маънавият асослари” каби китоблар ўрин олган.
Мазкур адабиётлар ҳуқуқ соҳасидаги назарий билимларни чуқурлаштириш, миллий давлатчилик ва ҳуқуқий ислоҳотларнинг мазмун-моҳиятини ўрганиш, шунингдек, тингловчилар, тадқиқотчилар ва профессор-ўқитувчиларнинг маънавий-маърифий дунёқарашини кенгайтиришга хизмат қилади.
Кутубхона фондини долзарб ўқув ва илмий манбалар билан мунтазам бойитиб бориш Академияда юқори малакали кадрлар тайёрлаш, илмий-тадқиқот фаолиятини қўллаб-қувватлаш ҳамда китобхонлик маданиятини ривожлантиришнинг муҳим омилларидан бири ҳисобланади.

The library collection has been enriched with legal and scientific literature.
The Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan consistently continues its work aimed at providing the educational and research process with high-quality information resources.
At the next stage, the Academy's library collection was enriched with new literature on jurisprudence, prosecutorial activities, state and social construction, national development, and the spiritual and educational sphere.
Among the publications accepted into the library collection are books such as "Uzbekistan - the Third Renaissance Development Concept," "Prosecutor's Supervision," "Legislative Prosecutor's Supervision," "The Constitution of New Uzbekistan," and "Foundations of Spirituality."
This literature serves to deepen theoretical knowledge in the field of law, study the essence of national statehood and legal reforms, as well as expand the spiritual and educational worldview of listeners, researchers and professors.
Regular enrichment of the library fund with relevant educational and scientific resources is one of the important factors in training highly qualified personnel at the Academy, supporting research activities, and developing reading culture.