Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида таълим ва илмий-тадқиқот жараёнини сифатли ахборот ресурслари билан таъминлашга қаратилган ишлар изчил давом эттирилмоқда.
Навбатдаги босқичда Академия кутубхонаси фонди ҳуқуқшунослик, прокурорлик фаолияти, давлат ва жамият қурилиши, миллий тараққиёт ҳамда маънавий-маърифий соҳаларга оид янги адабиётлар билан бойитилди.
Кутубхона фондига қабул қилинган нашрлар қаторида “Ўзбекистон – Учинчи Ренессанс тараққиёт концепти”, “Прокурор назорати”, “Қонунчиликка оид прокурор назорати”, “Янги Ўзбекистон Конституцияси” ҳамда “Маънавият асослари” каби китоблар ўрин олган.
Мазкур адабиётлар ҳуқуқ соҳасидаги назарий билимларни чуқурлаштириш, миллий давлатчилик ва ҳуқуқий ислоҳотларнинг мазмун-моҳиятини ўрганиш, шунингдек, тингловчилар, тадқиқотчилар ва профессор-ўқитувчиларнинг маънавий-маърифий дунёқарашини кенгайтиришга хизмат қилади.
Кутубхона фондини долзарб ўқув ва илмий манбалар билан мунтазам бойитиб бориш Академияда юқори малакали кадрлар тайёрлаш, илмий-тадқиқот фаолиятини қўллаб-қувватлаш ҳамда китобхонлик маданиятини ривожлантиришнинг муҳим омилларидан бири ҳисобланади.

В Правоохранительной академии Республики Узбекистан последовательно продолжается работа по обеспечению образовательного и научно-исследовательского процесса качественными учебными и научными источниками.
В рамках этой работы библиотечный фонд Академии пополнился новыми изданиями по вопросам права, прокурорской деятельности, государственного и общественного строительства, национального развития, а также духовно-просветительской тематики.
В числе поступившей литературы – издания «Ўзбекистон – Учинчи Ренессанс тараққиёт концепти», «Прокурор назорати», «Қонунчиликка оид прокурор назорати», «Янги Ўзбекистон Конституцияси» и «Маънавият асослари».
Новые поступления будут способствовать углублению профессиональных знаний, изучению актуальных вопросов развития государства и права, а также расширению научного и духовно-просветительского кругозора слушателей, исследователей и профессорско-преподавательского состава Академии.
Систематическое пополнение библиотечного фонда актуальной учебной и научной литературой является важной составляющей подготовки высококвалифицированных кадров, развития научно-исследовательской деятельности и формирования современной образовательной среды.