Академия бакалавриатига қабул давом этмоқда: янги “Киберҳуқуқ” йўналиши жорий этилди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида 2026/2027 ўқув йили учун бакалавриат таълим йўналишларига қабул давом этмоқда.
Жорий ўқув йилида абитуриентлар “Юриспруденция” ҳамда илк бор ташкил этилган “Киберҳуқуқ” бакалавриат таълим йўналишлари бўйича ўқиш имкониятига эга бўладилар.
“Юриспруденция” йўналиши бўйича кадрлар тайёрлаш Академияда 2023/2024 ўқув йилидан бошлаб амалга ошириб келинмоқда. Янги “Киберҳуқуқ” таълим йўналиши эса Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Рақамли прокуратура – 2030” стратегияси доирасида жорий этилган бўлиб, рақамли ҳуқуқ, киберхавфсизлик ва замонавий ахборот технологиялари соҳасида юқори малакали мутахассисларни тайёрлашга қаратилган.
Академия бакалавриатида таълим ўзбек ва рус тилларида давлат гранти ҳамда тўлов-контракт асосида ташкил этилади.
“Юриспруденция” ва “Киберҳуқуқ” таълим йўналишлари бўйича танловда иштирок этувчи номзодлар жорий йилнинг 5 июнидан 25 июнига қадар (25 июнь куни ҳам) my.uzbmb.uz сайтидаги “Олий ва касбий (профессионал) таълим ташкилотларига қабул (2026/2027 ўқув йили учун)” бўлими орқали тест синовлари учун фанлар мажмуасини (“Давлат ва ҳуқуқ асослари” ва “Чет тили”), таълим тилини, чет тилини ҳамда тест синовлари ўтказиладиган ҳудудни танлашлари лозим.
Тест синовларини июль ойида ўтказиш режалаштирилган.
Шунингдек, номзодлар тегишли сертификатларни электрон тизим орқали юклашлари мумкин.
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатига кириш имтиҳонлари билан боғлиқ янгиликлар билан Академиянинг расмий веб-сайти (www.proacademy.uz) ҳамда қуйидаги ижтимоий тармоқлардаги расмий саҳифалари орқали танишиб боришингиз мумкин:

Admission to the Academy's undergraduate program continues: a new "Cyber Law" major has been introduced.
Admission to undergraduate programs for the 2026/2027 academic year continues at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
This academic year, applicants will have the opportunity to study in the undergraduate fields of study "Jurisprudence" and "Cyberlaw," which has been established for the first time.
Personnel training in the field of "Jurisprudence" has been conducted at the Academy since the 2023/2024 academic year. The new educational direction "Cyber Law" was introduced within the framework of the Strategy of the President of the Republic of Uzbekistan "Digital Prosecutor's Office - 2030" and is aimed at training highly qualified specialists in the fields of digital law, cybersecurity, and modern information technologies.
Undergraduate education at the Academy is organized in Uzbek and Russian on the basis of a state grant and a fee-and-contract basis.
Candidates participating in the competition in the fields of "Jurisprudence" and "Cyber Law" must select a set of subjects ("Fundamentals of State and Law" and "Foreign Language"), the language of instruction, a foreign language, and the region where the tests will be held from June 5 to June 25 of this year (including June 25) via the "Admission to Higher and Vocational (Professional) Educational Organizations (for the 2026/2027 academic year) " section on the my.uzbmb.uz website.
Testing is scheduled to take place in July.
Candidates can also upload the relevant certificates through the electronic system.
You can get acquainted with the news related to the entrance exams to the bachelor's degree of the Law Enforcement Academy through the official website of the Academy (www.proacademy.uz) and official pages in the following social networks: