Хельсинки университетининг (Финляндия) Александр институти билан ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзоланди
Жорий йилнинг 25 январида Бош прокуратура Академияси раҳбариятининг Швеция ва Финляндия давлатларига ташрифи доирасида Хельсинки университетининг (Финляндия) Александр институти билан ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзоланди.
Тадбир доирасида ижтимоий ва гуманитар фанлар соҳасида тадқиқот олиб борувчи, Финляндия давлатининг ҳалқаро академик ҳамкорлигини ривожлантирувчи ва мувофиқлаштирувчи Александр институтининг илмий-таълим фаолияти таништириб ўтилди.
Ташриф давомида ҳамкорликнинг истиқболли йўналишларини муҳокама қилиш мақсадида, учрашувлар ва музокаралар ўтказилиб, қўшма илмий тадқиқотлар олиб бориш учун Европа иттифоқининг грант дастурларида қатнашиш юзасидан келишувга эришиб олинди.

Подписан Меморандум о сотрудничестве с Александровским институтом Хельсинкского университета (Финляндия)
25 января т.г. в ходе визита руководства Академии Генеральной прокуратуры в Швецию и Финляндию, подписан Меморандум о сотрудничестве с Александровским институтом Хельсинкского университета (Финляндия).
В рамках мероприятия проведено ознакомление с научно-образовательной деятельностью Александровского института, который осуществляет исследования в области общественных и гуманитарных наук, координирует и развивает международное академическое сотрудничество Финляндии.
В ходе визита организованы встречи и переговоры о перспективах взаимодействия, достигнуто соглашение об участии в грантовых программах ЕС для проведения совместных научных исследований.