Интеллект, ташаббус ва жамоавийлик руҳи: Академияда «Ёшлар оқшоми»
30 июнь – Ёшлар куни арафасида Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида «Ёшлар оқшоми» маданий-маърифий байрам тадбири ўтказилди. Тадбир дастури ёшларнинг интеллектуал, ижодий ва жисмоний салоҳиятини қўллаб-қувватлаш, ватанпарварлик, жамоавийлик ва соғлом рақобат муҳитини мустаҳкамлашга қаратилди.
Тадбирни очиб берган Академия раҳбарияти мамлакатимизда ёшларга яратилаётган кенг имкониятлар, уларнинг давлат ва жамият ҳаётидаги фаол иштироки, шунингдек, мамлакатнинг келгуси тараққиётига қўшаётган ҳиссаси муҳим эканини алоҳида таъкидлади.
Байрам дастурининг марказий воқеаларидан бири PUBG Mobile киберспорт мусобақаси бўлди. Унда иштирокчилар стратегик фикрлаш, тезкор қарор қабул қилиш ва жамоада ҳамжиҳат ҳаракат қилиш кўникмаларини намоён этиб, мусобақага катта қизиқиш билдирдилар.
Тадбир якунида таълим, илм-фан, спорт ва жамоат ишларида юқори натижаларга эришаётган, турли танлов ва мусобақаларда фаол иштирок этаётган ёшлар муносиб тақдирланди.
Маданий-маърифий дастур, киберспорт мусобақаси ва тақдирлаш маросимини бирлаштирган «Ёшлар оқшоми» ёшларнинг ютуқларини эътироф этиш, Академия жамоасидаги дўстлик, ҳамжиҳатлик ва жамоавийлик руҳини янада мустаҳкамлашга хизмат қилди.

On the eve of June 30 – Youth Day, the "Youth Evening" cultural and educational holiday event was held at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan. The program of the event was aimed at supporting the intellectual, creative and physical potential of young people, strengthening the atmosphere of patriotism, teamwork and healthy competition.
Opening the event, the leadership of the Academy emphasized the wide opportunities created for young people in our country, their active participation in the life of the state and society, as well as their contribution to the further development of the country.
One of the central events of the festive program was the PUBG Mobile esports competition. Participants showed great interest in the competition, demonstrating skills in strategic thinking, rapid decision-making, and teamwork.
At the conclusion of the event, young people achieving high results in education, science, sports, and public affairs, as well as active participants in various competitions, were duly honored.
The "Youth Evening," which combined a cultural and educational program, an esports competition, and an award ceremony, served to recognize the achievements of young people and further strengthen the spirit of friendship, solidarity, and teamwork within the Academy's team.