Мажбурий ижро бюросининг ҳудудий бошқармаларида ўқув-семинар машғулотлари ташкил этилди
Бош прокуратура Академияси томонидан замонавий педагогик ва ахборот-коммуникация технологияларини амалиётга жорий қилиш орқали прокуратура органлари ходимларининг малакасини мунтазам равишда ошириб боришга қаратилган комплекс тадбирлар амалга оширилиб келинмоқда.
Шу муносабат билан жорий йилнинг 23-25 январь кунлари Академиянинг профессор-ўқитувчилари томонидан Мажбурий ижро бюросининг Андижон, Фарғона ва Наманган вилоятлари ҳудудий бошқармаларида масофавий таълим асосида давлат инспекторларининг малакасини ошириш бўйича ўқув-семинар машғулотлари ташкил этилди.
Семинарлар давомида тингловчиларга ушбу таълим тизимининг имкониятлари ва афзалликлари тушунтирилди ҳамда фаолиятда тизимли равишда йўл қўйилаётган камчиликлар ва юзага келаётган муаммоларнинг таҳлил натижаларидан келиб чиқиб, тайёрланган ўқув курслари ҳақида маълумотлар берилди.

Проведен цикл учебных семинаров в территориальных управлениях Бюро принудительного исполнения
Академией Генеральной прокуратуры осуществляется комплекс мероприятий, направленных на внедрение современных педагогических и информационно-коммуникационных технологий, позволяющих непрерывно повышать квалификацию сотрудников органов прокуратуры.
В связи с этим 23-25 января т.г. профессорско-преподавательским составом Академии проведен цикл учебных семинаров для государственных инспекторов Бюро принудительного исполнения Андижанской, Ферганской и Наманганской областей, посвящённых вопросам повышения квалификации посредством дистанционного обучения.
На семинаре слушателям были разъяснены возможности и достоинства подобной системы обучения, а также доведена информация о контенте системы, подготовленном исходя из результатов анализа имеющихся в деятельности системных недостатков и проблем правоприменительной практики.