Олий таълим ташкилотлари ва таълим йўналишларини танлашнинг иккинчи босқичи давом этмоқда. Тест синовларида иштирок этган абитуриентлар 8 августга қадар, шу куни ҳам, my.uzbmb.uz электрон платформасида таълим шаклини инобатга олган ҳолда олий таълим ташкилоти ва таълим йўналиши бўйича бештагача танловни амалга оширишлари мумкин.
2026/2027 ўқув йили учун Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида қуйидаги бакалавриат таълим йўналишлари бўйича қабул амалга оширилмоқда:
– «Юриспруденция (Прокурорлик фаолияти)»;
– «Киберҳуқуқ».
«Юриспруденция (Прокурорлик фаолияти)» йўналиши қонунчиликни пухта эгаллаган, инсон ҳуқуқ ва эркинликларини ҳимоя қилиш, қонунийликни таъминлаш ҳамда ҳуқуқни қўллаш амалиётида самарали фаолият юритишга тайёр ҳуқуқшуносларни тайёрлашга қаратилган.
«Киберҳуқуқ» йўналишида рақамли муҳитни ҳуқуқий тартибга солиш, кибержиноятчиликка қарши курашиш, рақамли далиллар билан ишлаш ва замонавий технологияларни қўллашнинг ҳуқуқий жиҳатлари бўйича мутахассислар тайёрланади.
Ҳар икки йўналишда ўқиш муддати – 4 йил. Таълим ўзбек ва рус тилларида давлат гранти ҳамда тўлов-контракт асосида ташкил этилади. «Юриспруденция (Прокурорлик фаолияти)» йўналишида кундузги ва масофавий, «Киберҳуқуқ» йўналишида эса кундузги таълим шакли мавжуд.
Академияда таълим назарий билимларни ҳуқуқни қўллаш амалиёти билан уйғунлаштиришга асосланган. Ўқув жараёнига соҳанинг тажрибали амалиётчилари, миллий ва хорижий экспертлар жалб этилиб, талабаларнинг таҳлилий фикрлаши, касбий ва рақамли кўникмаларини ривожлантиришга алоҳида эътибор қаратилади.
Касбий келажагингизни қонун устуворлиги, адолат ва рақамли хавфсизликни таъминлаш билан боғланг – Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясини танланг!
Танловни my.uzbmb.uz платформасида сақлаш ва SMS-код орқали тасдиқлашни унутманг.
Қабул жараёнига оид янгиликлар Академиянинг расмий веб-сайти https://proacademy.uz/ ҳамда Telegram’даги расмий саҳифаси – t.me/TheLawEnforcementAcademy орқали эълон қилиб борилади.

Ваш выбор – Правоохранительная академия
Продолжается второй этап выбора высших образовательных организаций и направлений обучения. Абитуриенты, принявшие участие во вступительных тестовых испытаниях, по 8 августа включительно могут выбрать на электронной платформе my.uzbmb.uz до пяти вариантов, каждый из которых включает высшую образовательную организацию, направление и форму обучения.
На 2026/2027 учебный год в Правоохранительной академии Республики Узбекистан осуществляется приём на направления бакалавриата:
«Юриспруденция (прокурорская деятельность)»;
«Киберправо».
Направление «Юриспруденция (прокурорская деятельность)» ориентировано на подготовку юристов, обладающих глубокими знаниями законодательства и готовых эффективно работать в сфере защиты прав и свобод человека, обеспечения законности и правоприменительной деятельности.
По направлению «Киберправо» осуществляется подготовка специалистов в области правового регулирования цифровой среды, противодействия киберпреступности, работы с цифровыми доказательствами и правовых аспектов применения современных технологий.
Срок обучения по обоим направлениям составляет 4 года. Обучение ведётся на узбекском и русском языках на основе государственного гранта и платного контракта. По направлению «Юриспруденция (прокурорская деятельность)» предусмотрены очная и дистанционная формы, по направлению «Киберправо» – очная форма обучения.
Образовательный процесс в Академии основан на сочетании теоретической подготовки с правоприменительной практикой. К обучению привлекаются опытные специалисты-практики, национальные и зарубежные эксперты. Особое внимание уделяется развитию аналитического мышления, профессиональных и цифровых навыков студентов.
Свяжите свое профессиональное будущее с обеспечением верховенства закона, справедливости и цифровой безопасности – выберите Правоохранительную академию Республики Узбекистан!
Не забудьте сохранить свой выбор на платформе my.uzbmb.uz и подтвердить его с помощью SMS-кода.
Новости приемной кампании публикуются на официальном сайте Академии – https://proacademy.uz/ и ее официальной странице в Telegram – t.me/TheLawEnforcementAcademy