Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти мутахассислари учун ташкил этилган малака ошириш курслари якунланди
Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаментининг ҳудудий бошқарма бошлиқлари ўринбосарлари учун ташкил этилган навбатдаги малака ошириш курси якунланди.
Ўқув курси дастури иқтисодий жиноятларнинг олдини олиш ва уларга қарши курашишни ташкил этиш, жиноий схемалар ва коррупцион қилмишларни аниқлашда тизимли таҳлил ва илғор усуллардан фойдаланиш, молиявий таҳлилни амалга ошириш, Департамент органларида бошқарув фаолиятини ташкил этиш каби мавзуларни қамраб олган.
Малака ошириш курси якуни бўйича якуний имтиҳон масофавий шаклда ўтказилиб, курсни муваффақиятли якунлаган тингловчиларга электрон QR-кодли сертификатлар топширилди.

Завершились курсы повышения квалификации для сотрудников Департамента по борьбе с экономическими преступлениями
Завершились курсы повышения квалификации заместителей начальников территориальных управлений Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре.
В программу учебных курсов были включены вопросы противодействия и организации борьбы с экономическими преступлениями, проведения системного анализа и использование передовых методов в ходе расследований преступных схем и коррупционных деяний, осуществление финансового анализа, организации управленческой деятельности в органах Департамента и другие.
По окончанию курсов проведены итоговые экзамены в дистанционной форме и слушателям, успешно прошедшим курс выданы электронные сертификаты.