2019 йилнинг 7-9 февраль кунлари Бош прокуратура Академиясида, Иккинчи “Ўзбекистон 2035” Халқаро Форумига қатнашиш учун Ўзбекистонга ташриф буюрган ХННТ “Buyuk Kelajak” экспертлари иштирокида бир қатор учрашувлар ўтказилди.
Учрашувлар давомида, Бельгия, Буюк Британия, Финляндия, Франции каби давлатларининг ривожланган илмий-таълим ва тадқиқот муассасаларида ўз фаолиятини юрутувчи ватандошларимиз Академия фаолияти билан танишиб чиқишди.
Давлатимизда олиб борилаётган ислоҳотларда фаол қатнашаётган экспертлар ўқув жараёнига замонавий педагогик ва ахборот-коммуникация технологияларини, масофавий таълимни кенг жорий этишда эришилган натижаларни таъкидлаб ўтишди.
Ўтказилган учрашувларда меҳмонлар ўқув жараёнини такомиллаштириш, илмий тадқиқотларни ва лойиҳаларни амалга ошириш борасидаги тажрибалари ва фикрлари билан алмашишди.
Ушбу учрашувлар натижасида Академия фаолиятининг устувор йўналишлари бўйича халқаро ҳамкорликни кенгайтириш тўғрисида келишувга эришилди.

Встреча с экспертами МННО «Buyuk Kelajak»
7-9 февраля 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры состоялся ряд встреч с экспертами МННО «Buyuk Kelajak», которые прибыли в страну для участия во втором Международном Форуме «Узбекистан 2035».
В рамках данных встреч, соотечественники, осуществляющие свою деятельность в передовых зарубежных научно-образовательных и исследовательских учреждениях Бельгии, Великобритании, Финляндия, Франции ознакомились с деятельностью Академии.
Эксперты, активно участвующие в осуществляемых в нашей стране реформах, отметили достигнутые результаты в области внедрения современных педагогических и информационно-коммуникационных технологий, дистанционного обучения в учебно-образовательный процесс.
В ходе проведенных встреч гости поделились своим опытом и мнениями по совершенствованию организации образовательного процесса, подготовки научных исследований и проектов.
По итогам данных встреч, достигнуты договоренность о расширении международного сотрудничества по приоритетным направлениям деятельности Академии.