БИЗНЕС ВА БОШҚАРУВ РЕСПУБЛИКА ОЛИЙ МАКТАБИ БИЛАН ҲАМКОРЛИК ТЎҒРИСИДА МЕМОРАНДУМ ИМЗОЛАНДИ
2019 йил 8 февраль куни Бош прокуратура Академияси ҳамда Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Лойиҳа бошқаруви миллий агентлиги қошидаги Абу Райҳон Беруний номидаги Бизнес ва бошқарув республика олий мактаби ўртасида ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзоланди.
Тадбир доирасида тарафлар кадрларни тайёрлаш, профессионал қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини оширишда ҳамкорликни ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилдилар.
Томонлар ўзаро ҳамкорлик масалалари юзасидан коррупцияга қарши курашиш соҳасида давлат ва хўжалик бошқаруви органлари ходимларининг малакасини ошириш, прокуратура органлари фаолиятига лойиҳа бошқарувини жорий этиш, илмий-тадқиқот лойиҳаларида биргаликда иштирок этиш, ўқув-методик ишларда ўзаро илмий-амалий тажриба алмашиш, шунингдек кўрсатиб ўтилган йўналишлар бўйича масофавий ўқитишни ташкил этиш масалаларида ҳамкорликни мустаҳкамлаш истагини билдирдилар.

ПОДПИСАН МЕМОРАНДУМ О СОТРУДНИЧЕСТВЕ С РЕСПУБЛИКАНСКОЙ ВЫСШЕЙ ШКОЛОЙ БИЗНЕСА И УПРАВЛЕНИЯ
8 февраля 2019 года подписан Меморандум о сотрудничестве между Академией Генеральной прокуратуры и Республиканской высшей школой бизнеса и управления имени Абу Райхана Беруни при Национальном агентстве проектного управления при Президенте Республики Узбекистан.
В рамках мероприятия стороны обсудили перспективы развития сотрудничества при подготовке, профессиональной переподготовке и повышении квалификации кадров.
Стороны выразили намерение укреплять сотрудничество по актуальным вопросам взаимодействия в сфере повышения квалификации сотрудников органов государственного и хозяйственного управления по противодействию коррупции, внедрения проектного управления в деятельность органов прокуратуры, совместного участия в научно-исследовательских проектах, обмена научно-практическом опытом в учебно-методической работе, а также организации дистанционного обучения по указанным направлениям.