2019 йил 20 февраль куни Бош прокуратура Академиясида Elsevier (Нидерландия) компаниясининг минтақавий директори А.Оспанова, миллий координатори Д.Алланазарова ва етакчи эксперти О.Сертдемир иштирокида учрашув ўтказилди.
Учрашув давомида Академия билан Elsevier компаниясининг амалий ҳамкорлиги истиқболлари, шу жумладан Академия илмий фаолияти самарадорлигини ошириш, электрон илмий журнал ташкил этиш, компаниянинг электрон илмий ахборот маҳсулотлари ва хизматларига уланиш, шунингдек мазкур ахборот ресурсларидан фойдаланувчилар учун тренинглар ташкил этиш масалалари муҳокама қилинди.

Встреча с представителями компании Elsevier
20 февраля 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры состоялась встреча с представителями компании Elsevier (Нидерланды) во главе с региональным директором А.Оспановой, национальным координатором Д.Алланазаровой и ведущим экспертом О.Сертдемир.
В ходе встречи были обсуждены перспективы практического сотрудничества Академии с компанией Elsevier, в том числе вопросы повышения эффективности научной деятельности Академии, создания электронного научного журнала, подключения к электронным научным информационным продуктам и услугам компании, а также организации тренингов для пользователей электронных ресурсов.