Европа Итифоқининг Ўзбекистондаги ваколатхонаси рахбари Э.Стипрайс билан учрашув
2019 йилнинг 11 март куни Бош прокуратура Академиясида Европа Иттифоқининг (ЕИ) Ўзбекистондаги ваколатхонаси рахбари, элчи Э.Стипрайс билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида Э.Стипрайс Академиянинг асосий фаолияти, шу жумладан прокуратура органлари ходимларини ўқитиш жараёни ва коррупцияга қарши кураш ҳамда жиноятларни профилактика қилиш ва олдини олиш соҳасида олиб борилаётган тадқиқолар билан танишди.
Шу билан бирга, масофавий таълимни жорий этиш, магистратура дастурини ишлаб чиқиш ва лойиҳавий бошқарувни имплементация қилиш бўйича Академияда олиб борилаетган ишлар муҳимлиги қайд этиб ўтилди.
Ўз навбатида, Э.Стипрайс “Қонун устуворлиги” минтақавий лойихаси доирасида амалга оширилаётган ишлар ҳакида маълумот бериб, Академияни ушбу лойихада иштирок этиш имкониятини қўриб чикишини таъкидлаб ўтди.
Учрашув якунида томонлар ҳамкорликнинг барча соҳаларида алоқаларни янада чуқурлаштиришга тайёр эканликларини билдиришди.

Встреча с главой Делегации Европейского Союза (ЕС) в Узбекистане Э.Стипрайсом
11 марта т.г. в Академии Генеральной прокуратуры проведена встреча с главой Делегации Европейского Союза (ЕС) в Узбекистане, послом Э.Стипрайсом.
В ходе встречи Э.Стипрайс ознакомился с основными направлениями деятельности Академии, в том числе процессом обучения сотрудников органов прокуратуры и проводимыми исследованиями в области противодействия коррупции, а также профилактики и предупреждения преступлений.
Вместе с тем, отмечена важность проводимой работы Академии по внедрению дистанционного обучения, разработке магистерской программы, имплементации проектного менеджмента.
В свою очередь Э.Стипрайс проинформировал о проводимой работе в рамках регионального проекта «Верховенство права» и предложил рассмотреть возможность включения Академии в качестве участника данного проекта.
По итогам встречи, стороны выразили готовность по дальнейшему углублению взаимодействия по всем областям сотрудничества.