БМТнинг одил судлов ва жиноятчиликни олдини олиш дастури координатори билан учрашув ўтказилди
Жорий йилнинг 27 март куни Бош прокуратура Академиясида Бирлашган Миллатлар Ташкилотининг гиёҳванд моддалар ва жиноятчилик бошқармасининг (БМТ ГЖБ) одил судлов ва жиноятчиликни олдини олиш дастури координатори Бианка Копп билан учрашув ўтказилди.
Ушбу учрашув БМТ ГЖБнинг “Таълим ва одил судлов” (E4J) Ташаббуси билан Академия ўртасида ўрнатилган ҳамкорлиги доирасида амалга оширилди.
Учрашув давомида Бианка Копп терроризмни олдини олиш, коррупция ва кибержиноятчилик билан кураш ва ҳуқуқбузарликлар профилактикаси бўйича олий ва ўрта-махсус таълим учун йўналтирилган модулларни ўз ичига қамраб олган E4Jнинг янги ўқув материаллари ҳақида маълумот бериб ўтди.
Учрашув якунида томонлар юқорида келтириб ўтилган соҳалар доирасида ҳамкорликни давом эттириш ҳақида келишиб олишди.

Встреча с координатором программы по предупреждению преступности и уголовному правосудию УНП ООН
27 марта с.г. в Академии Генеральной прокуратуры проведена встреча с координатором программы по предупреждению преступности и уголовному правосудию Управления Организации Объединенных Наций по наркотикам и преступности (УНП ООН) Бианкой Копп.
Данная встреча проведена в рамках сотрудничества Академии с Инициативой «Образование для правосудия» (E4J) УНП ООН.
В ходе мероприятия Бианка Копп информировала о новых образовательных материалах E4J, включающих в себя модули по предупреждению терроризма, борьбе с коррупцией, киберпреступностью и профилактике правонарушений для высшего и средне-специального образования.
По итогам встречи стороны пришли к договоренности о продолжении сотрудничества в вышеуказанных сферах.