“Таълим муассасаларида зўравонлик профилактикасининг психологик асослари” мавзусида давра суҳбати
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академиясида Ўзбекистон Республикаси Халқ таълими вазирлиги ҳамкорлигида АҚШнинг  Анока Рамсей коллежи профессори, психология фанлари мутахассиси Лори Вулф иштирокида ўқувчилар ўртасида зўравонликнинг олдини олиш мавзусида давра суҳбати бўлиб ўтди.
Тадбирда Ички ишлар вазирлиги,  Мактабгача таълим вазирлиги, Хотин-қизлар қўмитаси, Миллий гвардия ҳарбий-техник институти, Тошкент Педиатрия институти ҳамда Бош прокуратураси Академияси вакиллари иштирок этдилар.
Учрашув давомида Лори Вулф таълим муассасаларида зўравонликларни таҳлил қилиш, вазиятни бартараф этишнинг илғор психологик усуллари ҳақида батафсил маълумот берди.
Давра суҳбатида иштирокчилар болалар ўртасида зўравонликка қарши курашиш соҳасида ҳуқуқий базани мустаҳкамлаш, кенг жамоатчиликни зўравонликка қарши курашиш ва унинг сабабларини ўрганишга жалб қилиш зарурлигини таъкидлади.

Круглый стол «Психологические основы профилактики насилия в образовательных учреждениях»
В Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан состоялся круглый стол по профилактике насилия среди школьников с участием профессора психологии  колледжа Anoka Ramsey Лори Вульф (США), организованный при содействии Министерства народного образования.
В мероприятии приняли участие специалисты Министерства внутренних дел,  Министерства дошкольного образования, Комитета женщин, Военно-технического института Национальной гвардии, Ташкентского педиатрического института, Министерства здравоохранения а также представители  Академии Генеральной прокуратуры.
В ходе встречи Лори Вульф привела исчерпывающий обзор случаев насилия в образовательных учреждениях, передовых психологических методов преодоления ситуации.
В ходе круглого стола участники отметили необходимость укрепления правовой базы в сфере борьбы с насилием среди детей, вовлечения широкой общественности в мероприятия по противодействию и изучению различных аспектов ситуаций насилия.