Жорий йилнинг 27 март куни Бош прокуратура Академиясида KPMG халқаро аудит-консалтинг компанияси вакиллари билан маҳаллий миқёсидаги коррупцияни олдини олиш масалаларида учрашув ташкил этилди.
Учрашувнинг мақсади – Тошкент шаҳар, Чилонзор туманидаги давлат органларида KPMGнинг технологияларидан самарали фойдаланган ҳолда коррупциянинг олдини олиш тизимини такомиллаштириш бўлди.
Учрашув якунларига кўра, KPMG компанияси вакиллари билан Чилонзор туманида коррупцияга дучор бўлган соҳаларни аниқлаш ва уларни камайтириш бўйича ҳамкорликдаги тадқиқотларни ўтказиш юзасидан келишувга эришилди.

Состоялась встреча с представителями KPMG
27 марта текущего года в Академии Генеральной прокуратуры проведена встреча с представителями международной аудиторско-консалтинговой компании KPMG по вопросам противодействия коррупции на местном уровне.
Целью встречи явилось обсуждение вопросов совершенствования механизмов противодействия коррупции в государственных органах Чиланзарского района города Ташкента, эффективным использованием технологий KPMG.
По результатам встречи, с представителями компании KPMG достигнута договоренность о проведении совместных исследований по выявлению сфер, наиболее подверженных коррупционным рискам и выработки рекомендаций по их минимизации в Чиланзарском районе.