АҚШ Давлат Департаментининг Демократия, инсон ҳуқуқлари ва меҳнат бўйича Бюроси глобал дастурлари офиси вакиллари билан учрашув
Жорий йилнинг 12 апрель куни Академияда АҚШ Давлат Департаментининг Демократия, инсон ҳуқуқлари ва меҳнат бўйича Бюроси глобал дастурлари офиси вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда прокуратура органлари ходимларини тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш, Академиянинг ўқув, илмий-тадқиқот йўналишларидаги халқаро ва идоралараро ҳамкорлик алоқалари, коррупцияга қарши кураш ва ҳуқуқбузарликлар профилактикаси масалалари муҳокама қилинди.

Встреча с представителями офиса глобальных программ Бюро по демократии, правам человека и труду Государственного департамента США
12 апреля с.г. в Академии прошла встреча с представителями офиса глобальных программ Бюро по демократии, правам человека и труду Государственного департамента США.
На встрече обсуждены вопросы совершенствования системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров органов прокуратуры, международного и межведомственного сотрудничества Академии в образовательной и научно-исследовательской сферах, противодействия коррупции и профилактики правонарушений.