Қонун ижодкорлигида таҳлилий ҳужжатларнинг аҳамияти
10 июнь куни Бош прокуратура Академиясининг Ҳуқуқий муаммоларни илмий-амалий ва инновацион тадқиқ қилиш ҳамда илмий ходимларни тайёрлаш маркази томонидан “Таҳлилий маълумотномалар тайёрлаш кўникмаларини шакллантириш” мавзусига бағишланган давра суҳбати ташкил этилди.
Давра суҳбатида Бош прокуратура Академиясининг профессор-ўқитувчилари, докторантлари, мустақил изланувчилари ва фаолияти илмий тадқиқот билан алоқадор ходимлар қатнашди.
Тадбир давомида қонун ижодкорлиги жараёнида таҳлилий фаолиятни амалга оширишнинг долзарб масалалари, шунингдек қонунчилик техникаси муаммолари ва уларни ҳал этиш йўллари ҳар томонлама кўриб чиқилди.

Роль аналитических документов в законотворческой деятельности
10 июня Центром научно-прикладных и инновационных исследований правовых проблем и подготовки научных кадров Академии Генеральной прокуратуры организован круглый стол на тему: «Формирование навыков подготовки аналитических документов».
В мероприятии приняли участие профессорско-преподавательский состав Академии Генеральной прокуратуры, докторанты, самостоятельные соискатели, другие сотрудники, осуществляющие научные исследования.
В ходе мероприятия всесторонне рассмотрены актуальные вопросы осуществления аналитической деятельности в процессе законотворчества, а также имеющие место проблемы законодательной техники и пути их решения.