Илм-маърифат ва рақамли иқтисодиётни ривожлантириш йилида инновацион ривожланиш вазирлиги билан ҳамкорлик доирасидаги тадбирлар
2020 йил 21 февраль куни Бош прокуратура Академиясида инновацион ривожланиш вазирлиги бошқарма бошлиғи Ш.Отажоновнинг магистратура тингловчилари, докторантлар ва мустақил изланувчилар билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув давомида Ўзбекистон Республикасининг илмий-инновацион салоҳиятини мустаҳкамлаш ва ривожлантириш, мамлакатимизда олиб борилаётган тадқиқотлар сифати ва самарадорлигини ошириш, шунингдек, мамлакатни ижтимоий-иқтисодий ривожлантиришда илм-фаннинг ролини кучайтиришга қаратилган кенг кўламли ислоҳотлар муҳокама қилинди.
Семинар иштирокчиларига ёш олимлар учун танловнинг бошланаётганлиги, хорижий мамлакатларда иш ўрганишнинг ташкил этилаётганлиги ва вазирлик томонидан эълон қилинаётган лойиҳаларда иштирок этишга оид бошқа масалалар ҳақида батафсил маълумот бериб ўтилди.

Мероприятия в рамках сотрудничества с министерством инновационного развития в год развития науки, просвещения и цифровой экономики
21 февраля 2020 года в Академии Генеральной прокуратуры состоялась встреча начальника управления Министерства инновационного развития Ш.Отажонова со слушателями магистратуры, докторантами и независимыми соискателями.
В рамках встречи обсуждены проводимые широкомасштабные реформы по укреплению и развитию инновационного потенциала Республики Узбекистан, повышению качества и результативности проводимых в стране научных исследований, а также роли науки в социально-экономическом развитии страны.
Участники семинара были подробно проинформированы об условиях и порядке участия в конкурсе для молодых ученых, стажировках в зарубежных странах, и других проектах, организуемых министерством.
Встреча прошла в конструктивном духе, участники получили подробные ответы на интересующие их вопросы.