Академия докторант ва мустақил изланувчилари учун навбатдаги синовлар
2020 йилнинг 20 февраль куни Бош прокуратура Академиясида докторант ва мустақил изланувчилар билан “Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура” ва “Коррупция муаммолари (юридик фанлар)” ихтисосликлари бўйича малакавий имтиҳон ўтказилди.
Имтиҳон мамлакатимизнинг кўзга кўринган ҳуқуқшунос олимлари ва мутахассислардан иборат таркибда тузилган комиссия томонидан олиб борилди.
Имтиҳонда докторант ва мустақил изланувчиларга мамлакатимизда суд-ҳуқуқ соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, ихтисослик бўйича мавжуд илмий тадқиқотлар ва улардаги замонавий йўналишлар, ихтисослик бўйича тадқиқ этилаётган мавзу доирасида мавжуд илмий муаммолар ва уларнинг ечими юзасидан саволлар берилди.
Малакавий имтиҳонларни муваффақиятли топширган докторант ва мустақил изланувчиларга гувоҳнома берилди.

Очередные экзамены для докторантов и самостоятельных соискателей Академии
20 февраля 2020 года в Академии Генеральной прокуратуры проведены квалификационные экзамены докторантов и самостоятельных соискателей по таким специальностям – «Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура» и “Проблемы коррупции”.
Экзамены проведены комиссией из числа видных учёных и специалистов правоведов страны.
В ходе экзамена докторантам и самостоятельным исследователям были заданы вопросы касательно проводимых в стране судебно-правовых реформ, научных исследований по специализации и их современных направлениях, научных проблемах и способах их разрешения по исследуемым темам специализации.
Докторантам и самостоятельным соискателям, успешно сдавшим квалифицированные экзамены, были вручены удостоверения.