Ҳудудларни комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш бўйича секторларининг масъул котиблари учун малака ошириш курслари ташкил қилинди
2019 йил 10 июнда Бош прокуратура Академиясида Тошкент шаҳридаги прокуратура ҳудудий органлари раҳбарлари бошчилик қиладиган комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш бўйича секторларининг масъул котиблари учун мазкур секторлар ишини тизимли ва самарали ташкил этишга йўналтирилган уч кунлик малака ошириш курслари ташкил қилинди.
Ўқув курслари машғулотларини ўтказишга Академия профессор-ўқитувчилари билан бир қаторда Бош прокуратура бошқармалари, Иқтисодиёт вазирлиги, Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги, Ички ишлар вазирлиги, Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирлиги, Тошкент шаҳар Халқ қабулхонаси ҳамда “Маҳалла” жамоат фонди раҳбарлари ва тажрибали ходимлари жалб қилинган.
Малака ошириш курси давомида ҳудудларни комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш бўйича секторлар ишини ташкил қилиш, алоҳида тармоқлар ва ҳудудларни макроиқтисодий ривожлантиришнинг долзарб масалалари, инвестицияларни жалб этиш орқали мамлакат иқтисодий салоҳиятини юксалтириш, Халқ қабулхоналари фаолиятида аҳоли мурожаатлари ва уларда кўтарилган муаммоларни мониторинг қилиш, меҳнат бозорининг жорий ва истиқболдаги эҳтиёжларини инобатга олган ҳолда иш ўринларини ташкил этиш масалалари бўйича машғулотлар назарда тутилган.
Ўқув машғулотлари интерактив шаклда ўтказилди, тингловчилар ўз фаолиятлари билан боғлиқ долзарб масала ва муаммоларни муҳокама қилиб, уларнинг ечимига оид тажриба алмашишди.

Организованы учебные курсы повышения квалификации для ответственных секретарей секторов по комплексному социально-экономическому развитию регионов
10 июня 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры организованы трехдневные курсы повышения квалификации для ответственных секретарей секторов по комплексному социально-экономическому развитию регионов, возглавляемых руководителями территориальных органов прокуратуры, направленные на эффективную и системную организацию деятельности указанных секторов.
В проведении занятий наряду с профессорско-преподавательским составом Академии задействованы руководители и опытные сотрудники управлений Генеральной прокуратуры, Министерства экономики, Министерства инвестиций и внешней торговли, Министерства внутренних дел, Министерства занятости и трудовых отношений, Народной приемной города Ташкента, а также общественного фонда «Махалла».
В программе курсов повышения квалификации предусмотрены учебные занятия по вопросам организации работы секторов по комплексному социально-экономическому развитию регионов, актуальным вопросам макроэкономического развития отдельных отраслей и регионов, повышения экономического потенциала страны посредством привлечения инвестиций, мониторинга обращений населения и затрагиваемых в них проблем, организации рабочих мест с учетом текущих и будущих потребностей рынка труда.
Занятия проведены в интерактивной форме, что позволило слушателям обсудить наиболее актуальные вопросы и проблемы, связанные с деятельностью секторов, а также обменяться опытом по их решению.