Қозоғистон Республикаси Президенти ҳузуридаги ДБА Бошқарув институти директори билан учрашув
2019 йил 25 июнь куни Бош прокуратура Академиясида Қозоғистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқарув Академияси Бошқарув институти директори Е.К.Абил билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида ўқув жараёнини ташкил этиш, ходимларнинг ўзаро тажриба алмашиш механизмларини ривожлантириш, лойиҳа бошқарувни жорий этиш ва ривожлантириш тажрибаси билан алмашиш, магистратурага қабул қилиш ва унда ўқитиш, ходимлар ва тингловчиларнинг стажировкасини ташкил этиш масалалари муҳокама қилинди.
Е.К.Абил Академия инфратузилмаси, шу жумладан мультимедиа маркази, криминалистик полигон, воқеа жойини текшириш ва суд жараёни имитациясини амалга ошириш хоналари, шунингдек Академия музейи билан яқиндан танишди.
Ўз навбатида Е.К.Абил Академия ходимларида Қозоғистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқарув Академия магистратурасига грант асосида ўқишга кириш имконияти борлиги ҳақида маълумот берди.
Тадбир якунида томонлар ўзаро фойдали манфаатли муносабатларни йўлга қўйиш ҳамда илмий-таълим муассасалари ўртасида ўзаро тушуниш ва ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзолашга тайёр эканликларини таъкидлаб ўтишди.

Встреча с директором Института управления АГУ Казахстана
25 июня 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры прошла встреча с директором Института управления Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан Е.К.Абилом.
В ходе встречи были обсуждены вопросы организации учебного процесса, развития академической мобильности, обмена опытом по внедрению и развитию проектного управления, приема и обучения в магистратуре, стажировок сотрудников и слушателей.
Е.К.Абил наглядно ознакомлен с инфраструктурой Академии, в том числе с работой мультимедийного центра, возможностями криминалистического полигона, специальных помещений имитации осмотра места происшествия, а также музеем Академии.
В свою очередь Е.К.Абил проинформировал о возможности поступления и обучения сотрудников Академии по направлениям магистратуры Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан на грантовой основе.
По итогам мероприятия стороны выразили готовность к установлению взаимовыгодных отношений и подписанию Меморандума о взаимопонимании и сотрудничестве между научно-образовательными учреждениями.