Германия халқаро ҳамкорлик жамияти вакиллари билан учрашув
2019 йил 11 июль куни Академия раҳбариятининг Германия халқаро ҳамкорлик жамияти (GIZ) ваколатхонаси раҳбари Йорг Пуделька бошчилигидаги вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди.
Томонлар қонунчиликни такомиллаштириш масалалари бўйича немис экспертларни жалб қилган ҳолда, шу жумладан видеоконференцалоқа орқали туркум тадбирларни ўтказиш имкониятлари, Академиянинг ўқув-услубий базасини мустаҳкамлаш борасида келишиб олдилар.
Учрашув натижаларига кўра томонлар ўзаро манфаатли масалалар бўйича келгусида ҳамкорликни давом эттиришга келишиб олдилар.

Встреча с представителями Германского общества по международному сотрудничеству
11 июля 2019 года проведена встреча руководства Академии Генеральной прокуратуры с представителями Германского общества по международному сотрудничеству (GIZ) во главе с руководителем представительства Йоргом Пуделька.
Стороны обсудили вопросы относительно возможности проведения серии мероприятий по вопросам совершенствования законодательства с привлечением немецких экспертов, в том числе посредством видеоконференцсвязи, укрепления учебно-методической базы Академии.
По итогам встречи участники согласились развивать дальнейшее сотрудничество по вопросам, представляющим взаимный интерес.