Департаментнинг туман (шаҳар) бўлимлари бошлиқлари учун ўқув курслари ўтказилди
2019 йил 1-13 июль кунлари Бош прокуратура Академиясида Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаментининг туман (шаҳар) бўлимлари бошлиқлари учун ўқув курслари ўтказилди.
Ўқув курслари дастури асосида тингловчиларда Департамент органлари фаолиятини ташкил этиш, иш фаолиятини ташкил этишда комплекс ва тизимли таҳлил, психологик барқарорликни таъминлаш, иқтисодий жиноятлар ва коррупцион қилмишларни фош этиш, жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштириш, шунингдек ахборот-коммуникация технологияларидан фойдаланиб содир этилаётган иқтисодий жиноятларга қарши курашишнинг назарий ва амалий кўникмалари шакллантирилди.
Ўқув машғулотлари доирасида тинговчилар Департаментнинг Тошкент шаҳар бошқармаси ҳамда Юнусобод тумани бўлими фаолияти билан яқиндан танишдилар.
Ўқув курслари машғулотларини ўтказишга Академия профессор-ўқитувчилари билан бир қаторда Бош прокуратура, Департамент, Ҳисоб палатаси, Ички ишлар вазирлиги Академияси тажрибали ходимлари ҳамда хорижий экспертлар жалб қилинди.
Ўқув машғулотлари интерактив шаклда ўтказилди, тингловчилар ўз фаолиятлари билан боғлиқ долзарб масала ва муаммоларни муҳокама қилиб, уларнинг ечимига оид ўзаро тажриба алмашишди.

Проведены курсы повышения квалификации начальников районных (городских) отделов Департамента
С 1 июля по 13 июля текущего года в Академии Генеральной прокуратуры проведены курсы повышения квалификации начальников районных (городских) отделов Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре.
В рамках программы курсов повышения квалификации проведены занятия, направленные на формирование теоретических и практических навыков в сфере организации деятельности органов Департамента, комплексного и системного анализа деятельности, обеспечения психологической устойчивости, выявления экономических и коррупционных преступлений, нецелевого использования бюджетных средств, легализации преступных доходов, а также борьбы с экономическими преступлениями, совершенными с использованием информационно-коммуникационных технологий.
Кроме того, слушатели ознакомились с деятельностью управления Департамента по г.Ташкенту и отдела Юнусабадского района.
При проведении занятий наряду с профессорско-преподавательским составом Академии задействованы опытные сотрудники Генеральной прокуратуры, Департамента, Счетной палаты, Академии Министерства внутренних дел, а также зарубежные эксперты.