Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси магистратурасига номзодлар диққатига!
Академия магистратурасига кириш имтиҳонлари доирасида 2019 йил 4 сентябрь куни Халқаро бизнес марказида ўтказилган чет тили бўйича тест синови натижалари Бош прокуратура Академиясининг расмий веб-сайтида эълон қилинди (Чет тили).
Кириш имтиҳонларининг кейинги босқичи – номзодлар билан суҳбат саволлари билан Академия расмий веб-сайтида танишиш мумкин (Давлат ва ҳуқуқ назарияси фанидан саволларКонституциявий ҳуқуқ фанидан саволларҲуқуқни муҳофаза қилувчи органлар фанидан саволлар).
Суҳбат ўтказиш жойи ва вақти тўғрисидаги маълумот қўшимча тарзда маълум қилинади, шунингдек ҳар бир номзодга алоҳида етказилади.
Ҳозирги вақтда Ўзбекистон Республикаси Бош прокурори ўринбосари бўйруғи билан ташкил этилган, етакчи ҳуқуқшунос олимлар, таълим муассасалари вакиллари, катта амалий тажрибага эга бўлган прокуратура органлари ходимларидан иборат махсус комиссия томонидан ёзма имтиҳон (эссе) натижаларини текшириш ва баҳолаш ишлари амалга оширилмоқда.

Результаты вступительных экзаменов в магистратуру Академии в виде тестирования по иностранным языкам, состоявшихся 4 сентября 2019 года в Международном бизнес центре, опубликованы на официальном веб-сайте Академии Генеральной прокуратуры (http://proacademy.uz/uz/posts/0190)
С вопросами следующего этапа вступительных экзаменов – собеседования с кандидатами можно ознакомиться на официальном веб-сайте Академии (http://proacademy.uz/uz/posts/0190)
О месте и времени проведения собеседования будет объявлено дополнительно, а также сообщено каждому кандидату индивидуально.
В настоящее время специальной комиссией, образованной приказом заместителя Генерального прокурора Республики Узбекистан из числа ведущих ученых-юристов, представителей образовательных учреждений, а также работников органов прокуратуры, имеющих значительный опыт работы, осуществляется проверка и оценка ответов письменного экзамена (эссе).