Германия эксперти иштирокида давра суҳбати
2019 йилнинг 9 сентябрь куни Германиянинг халқаро ҳуқуқий ҳамкорлик Фонди (ИРЦ) кўмагида Бош прокуратура Академиясида “Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодекси ва Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодексини такомиллаштириш масалалари” мавзусида давра суҳбати ташкиллаштирилди.
Тадбир ИРЦ лойиҳалари менеджери Николь Циндель, Шимолий Рейн-Вестфалия (Германия) федерал ери Адлия вазирлигининг оммавий ҳуқуқ, фуқаролик ҳуқуқ ва халқаро ҳуқуқ бошқармаси бошлиғи доктор Кристиан Рейтемайер, Академия ҳодимлари ва Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексини янги таҳрирда тайёрлашга масъул бўлган ишчи гуруҳ аъзолари иштирокида ўтказилди.
Давра суҳбати давомида иштирокчилар ҳуқуқбузарликларни жиноят, ножўя қилмиш (проступок) ва тартиботни бузиш каби турларга бўлишнинг мезонлари бўйича ГФР ва Ўзбекистон Республикасининг тажрибаларини кўриб чиқишди.
Тадбир якунида томонлар ўзаро қизиқиш бўлган соҳаларда самарали ҳамкорлик олиб боришга тайёр эканликларини билдиришди.

Круглый стол с участием немецкого эксперта
9 сентября с.г. при содействии Германского Фонда международного правового сотрудничества (ИРЦ) в Академии Генеральной прокуратуры организован круглый стол на тему: «Вопросы совершенствования Уголовного кодекса и Кодекса Республики Узбекистан об административной ответственности».
Мероприятие проведено с участием менеджера проектов ИРЦ Николь Циндель, начальника управления публичного права, гражданского права
и международного права Министерства юстиции федеральной земли Северный Рейн-Вестфалия (Германия) доктора Кристиана Рейтемайера, сотрудников Академии и членов рабочей группы по разработке Уголовного кодекса Республики Узбекистан в новой редации.
В ходе круглого стола участники рассмотрели опыт ФРГ и Республики Узбекистан в области определения критериев разграничения правонарушений на уголовные преступления, проступки и нарушения порядка.
По итогам мероприятия стороны выразили готовность продолжить плодотворное сотрудничество в областях, представляюших взаимный интерес.