Касбий кўникмаларни шакллантиришда замонавий таълим технологиялари
2019 йил 19 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академиясида Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университети талабалари учун “Жиноят процессуал ҳуқуқи” фани доирасида ўқув машғулотлари ўказилди.
“Исбот қилишнинг умумий шартлари”, “Далилларни тўплаш усуллари” “Кўздан кечириш тергов ҳаракатини тайинлаш ва ўтказиш тартиби” мавзуларидаги ўқув машғулотлари Академиянинг Жиноятчиликка қарши курашиш ва ҳуқуқбузарликлар профилактикаси тўғрисидаги қонунлар ижроси устидан назорат кафедраси профессор-ўқитувчилари томонидан Академиянинг криминалистик хона ва криминалистик полигон имкониятларини қўллаган ҳолда ўтказилди.
Талабалар жиноятларни тергов қилиш жараёнида юзага келадиган масалалар билан танишиш баробарида ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди.
Таълим жараёнини ўқитишнинг амалий хусусиятига таянган ҳолда ташкил этиш, бу борада мавжуд илғор хорижий тажрибани қўллаш, шунингдек юридик кадрлар тайёрлайдиган таълим муассасалари билан ҳамкорлик алоқаларини кенгайтириш юртимизда юқори малакали ва рақобатбардош юридик соҳа мутахассисларини етказиб беришга хизмат қилади.

Современные технологии обучения в формировании профессиональных навыков
19 сентября 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры проведены учебые занятия для студентов Университета мировой экономики и дипломатии по учебному предмету «Уголовно-процессуальное право».
Учебные занятия по темам: «Общие условия доказывания», «Методы сбора улик», «Порядок назначения и проведения следственных действий в виде осмотра» проведены преподавателями Кафедры надзора за исполнением законов по борьбе с преступностью и профилактике правонарушений с применением возможностей криминалистического кабинета и криминалистического полигона Академии.
Студенты ознакомились с различными аспектами следственных действий при расследовании преступлений, а также получили ответы на интересующие их вопросы.
Организация образовательного процесса, основанного на прикладном характере обучения, применение передового зарубежного опыта в данной сфере, а также расширение партнерских отношений с образовательными учреждениями, осуществляющими подготовку юридических кадров послужит подготовке квалифицированных и конкурентоспособных специалистов юридической сферы.