Олий аттестация комиссияси билан амалий ҳамкорлик
2019 йил 24 сентябрь куни Бош прокуратура Академиясида Ҳуқуқий муаммоларни илмий-амалий ва инновацион тадқиқ қилиш ҳамда илмий ходимларни тайёрлаш маркази томонидан “Фан соати” лойиҳаси доирасида “Илмий унвонлар ва илмий даражалар бериш тартиби ҳамда талаблари” мавзуларига бағишланган илмий семинар бўлиб ўтди.
Семинарда Бош прокуратура Академиясининг профессор-ўқитувчилари, докторантлари, мустақил изланувчилари ва фаолияти илмий тадқиқот билан алоқадор ходимлар қатнашди. Семинарда Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссияси раиси, иқтисодиёт фанлари доктори, профессор А.Т.Юсупов маъруза қилди.
Маърузачи томонидан илмий даражалар ва илмий унвонлар бериш тартиби ва талаблари, сўнгги вақтларда илмий даражалар бериш борасида амалга оширилаётган ижобий ўзгаришлар, соҳада учраётган муаммолар ва уларнинг ҳал этишига оид масалалар бўйича батафсил маълумот берилди. Илмий семинар иштирокчилари илмий тадқиқот жараёнларининг долзарб муаммоларига бағишланган муҳокамада фаол қатнашди.

Практическое сотрудничество с Высшей аттестационной комиссией
24 сентября 2019 года Центром научно-прикладных и инновационных исследований правовых проблем и подготовки научных кадров Академии Генеральной прокуратуры в рамках проекта «Час науки» организован научный семинар на тему: «Порядок и требования присуждения ученых степеней и  присвоения ученых званий».
В семинаре приняли участие профессорско-преподавательский состав, докторанты, самостоятельные соискатели и работники Академии Генеральной прокуратуры, чья деятельность связана с научными исследованиями. В работе семинара с докладом выступил председатель Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан, доктор экономических наук, профессор А.Т.Юсупов.
Докладчик проинформировал участников семинара о порядке и требованиях для присуждения ученых степеней и присвоения ученых званий, последними положительными изменениями по присуждению ученых степеней и присвоению ученых званий, а также проблемами в данной области и проделываемой работе по их решению. Все участники семинара приняли активное участие в дискуссии об актуальных проблемах, возникающих в процессе научных исследований.
После мероприятия профессор А.Т.Юсупов ознакомился с деятельностью Академии Генеральной прокуратуры.