2019 йилнинг 30 сентябрь куни Бош прокуратура Академиясида докторант ва мустақил изланувчилар билан “Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура” ихтисослиги бўйича ҳамда чет тилидан малакавий имтиҳон ўтказилди.
Имтиҳон мамлакатимизнинг кўзга кўринган ҳуқуқшунос олимлари ва бошқа мутахассисларидан иборат таркибда тузилган комиссия томонидан олиб борилди.
Имтиҳонда докторант ва мустақил изланувчиларга мамлакатимизда суд-ҳуқуқ соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, ихтисослик бўйича мавжуд илмий тадқиқотлар ва улардаги замонавий йўналишлар, ихтисослик бўйича тадқиқ этилаётган мавзу доирасида мавжуд илмий муаммолар ва уларнинг ечими юзасидан саволлар берилди.
Малакавий имтиҳонларни муваффақиятли топширган докторант ва мустақил изланувчиларга гувоҳномалар берилди.

Очередные экзамены по подготовке высококвалифицированных научных кадров
30 сентября 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры проведены квалификационные экзамены докторантов и самостоятельных соискателей по иностранному языку, а также по специальности – «Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура».
Экзамены проведены комиссией из числа видных учёных правоведов страны и других специалистов.
В ходе экзамена докторантам и самостоятельным исследователям были заданы вопросы касательно проводимых в стране судебно-правовых реформ, научных исследований по специализации и их современных направлениях, научных проблемах и способах их разрешения по исследуемым темам специализации.
Докторантам и самостоятельным соискателям, успешно сдавшим квалифицированные экзамены, были вручены удостоверения.