JDS лойиҳаси вакиллари билан учрашув
Жорий йилнинг 10 октябрь куни Бош прокуратура Академиясида Кадрлар тайёрлаш бўйича стипендиялар (JDS) лойиҳаси вакиллари ва Нагоя университетининг Тошкент шаҳридаги ваколатхонаси ходимлари билан Академиянинг профессор-ўқитувчилари ва магистратура тингловчилари ўртасида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида иштирокчиларга JDS лойиҳаси томонидан Японияда магистратурада ўқиш учун стипендия ажратилиши юзасидан эълон қилинган танлов, дастур бўйича ариза бериш тартиби ва ўқитиш шартлари ҳақида маълумот берилди.
Учрашув якунида JDS лойиҳаси вакиллари томонидан мазкур танловда фаол иштирок этиш таклиф қилиниб, ўзаро манфаатли соҳаларда ҳамкорликни мустаҳкамлашга тайёргарлиги билдирилди.

Встреча с представителями Проекта JDS
10 октября с.г. в Академии Генеральной прокуратуры состоялась встреча представителей Проекта по предоставлению стипендий по подготовке кадров (JDS) и сотрудников Представительства Нагойского университета в г.Ташкенте с профессорско-преподавательским составом и слушателями магистратуры Академии.
В ходе встречи участники проинформированы об объявленном Проектом JDS конкурсе на соискание стипендии для прохождения обучения в магистратуре в Японии, порядке подачи заявки и условиях обучения по данной программе.
По итогам встречи представителями Проекта JDS предложено принять активное участие в данном конкурсе и выражена готовность к укреплению сотрудничества в областях, представляющих взаимный интерес.