“Давлат тили ҳақида”ги Қонуннинг 30 йиллигига бағишланган тадбир
Жорий йилнинг 21 октябрь куни Бош прокуратура Академиясида ўзбек тилига давлат тили мақоми берилганлигининг 30 йиллигига бағишланган тадбир бўлиб ўтди.
Тадбир Академия тил ўргатиш кафедраси ҳамда Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети билан ҳамкорликда ташкил этилди. Тадбирда Академия профессор-ўқитувчилари ҳамда магистрантлари фаол иштирок этдилар.
Тадбир давомида Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети талабаларининг ижодий чиқишлари, ўзбек тили ва адабиёти намуналари (Ўзбекистоннинг буюк ёзувчи ҳамда шоирлари ижодига мансуб асарлар намуналаридан ифодали ўқиш, халқ топишмоқларига бағишланган танлов, эл севган қўшиқлар муаллифлари) ҳамда қатнашувчилар ўртасида интеллектуал беллашув ташкил этилди.

Мероприятие, посвященное 30-летию принятия Закона «О государственном языке»
21 октября текущего года в Академии Генеральной прокуратуры состоялось мероприятие, посвященное 30-летию принятия Закона «О государственном языке».
Мероприятие было организовано кафедрой языковой подготовки Академии совместно с Узбекским государственным университетом мировых языков. В мероприятии приняли активное участие профессорско-преподавательский состав и магистранты Академии.
В ходе мероприятия были организованы творческие выступления студентов университета мировых языков, подготовлены и проведены интеллектуальные конкурсы, посвященные тематике узбекского языка и литературы (чтение произведений великих писателей и поэтов Узбекистана, отгадывание национальных загадок, авторов текстов известных песен и другие).