ОММАВИЙ АХБОРОТ ВОСИТАЛАРИ БИЛАН ҲАМКОРЛИК МАСАЛАЛАРИ БЎЙИЧА ДАВРА СУҲБАТИ БЎЛИБ ЎТДИ
2019 йил 21 октябрь куни Бош прокуратура Академияси биносида «Прокуратура органларининг оммавий ахборот воситалари билан алоқаларини янада ривожлантириш истиқболлари» мавзусида давра суҳбати бўлиб ўтди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги масъул ходими, Ҳарбий прокуратура, Бош прокуратура ҳузуридаги Департаменти, Мажбурий ижро бюроси, ИИВ ва Давлат божхона қўмитаси матбуот хизматлари раҳбарлари ва ходимлари, Журналистика ва оммавий коммуникациялар университети ўқитувчилари, Бош прокуратура Академияси тингловчилари ҳамда оммавий ахборот воситалари вакиллари иштирок этишди.
Мазкур давра суҳбатида прокуратура ва бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларнинг жамоатчилик ҳамда оммавий ахборот воситалари билан алоқаларни самарали йўлга қўйиш, фаолиятда шаффофлик ва очиқликни таъминлаш, ахборот олиш эркинлигини таъминлаш борасида амалга оширилган ишлар, эришилган ютуқлар ва камчиликлар, давлат идоралари ходимлари ва журналистларнинг касб этикасига риоя этишларидаги масъулиятини ошириш, шунингдек, келгусида ушбу соҳани янада такомиллаштиришга доир масалалар муҳокама қилинди.

КРУГЛЫЙ СТОЛ ПО ВОПРОСАМ ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ СО СРЕДСТВАМИ МАССОВОЙ ИНФОРМАЦИИ
21 октября 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры проведен круглый стол на тему «Перспективы дальнейшего развития и взаимодействия органов прокуратуры со средствами массовой информации».
В мероприятии приняли участие ответственные сотрудники Агентства информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан, руководители и сотрудники пресс-служб Военной прокуратуры, Департамента при Генеральной прокуратуре, Бюро принудительного исполнения, МВД и Государственного таможенного комитета, преподаватели Университета журналистики и массовых коммуникаций, слушатели Академии Генеральной прокуратуры, а также представители средств массовой информации.
В ходе круглого стола обсуждены вопросы эффективной организации взаимодействия органов прокуратуры и других правоохранительных органов с общественностью и средствами массовой информации, обеспечения прозрачности и открытости деятельности, повышения ответственности сотрудников государственных органов и журналистов по соблюдению профессиональной этики, а также вопросы дальнейшего совершенствования работы в данном направлении.