Жанубий Кореянинг Сеул шаҳрида ўтказилаётган ўқув курслари
Бош прокуратура Академияси ходимлари Корея халқаро ҳамкорлик агентлиги (KOICA) томонидан ташкиллаштирилган Жанубий Кореянинг Сеул шаҳрида жорий йилнинг 3 ноябридан 17 ноябрига қадар ўтказилиши режалаштирилган “Рақамли криминалистикада тизимли бошқарув ва тергов усуллари бўйича қўлланмалар” мавзусидаги халқаро ўқув курсларида иштирок этишмоқда.
Ўқув курслари давомида Жанубий Корея прокуратураси тизими ва вазифалари, Жанубий Корея Бош прокуратурасининг рақамли экспертизалар Миллий маркази (NDFC) фаолиятининг асосий йўналиши ва вазифалари, рақамли далилларни қидириш, олиш, сақлаш, таҳлил қилиш тажрибасини ўрганиш назарда тутилган.

Учебные курсы в Сеуле, Южная Корея
Сотрудники Академии Генеральной прокуратуры принимают участие в международном учебном курсе “Инструкция по системному управлению и следственным методам для цифровой криминалистики”, организованном Корейским агентством по международному сотрудничеству (KOICA) с 3 по 17 ноября текущего года в г.Сеуле, Южная Корея.
В ходе тренинга планируется изучить систему и функции прокуратуры Южной Кореи, основные направления и задачи Национального центра цифровых экспертиз (NDFC) при Генеральной прокуратуре Южной Кореи, опыт поиска цифровых доказательств, их изъятия, хранения и анализа.