Испания Қироллиги Ҳуқуқий таълим маркази директори билан учрашув
Жорий йилнинг 8 ноябрь куни Бош прокуратура Академиясида Испания Қироллиги Адлия вазирлигининг ҳуқуқий таълим маркази директори Мария де Лас Херас Гарсия билан учрашув ташкил этилди.
Маълумот учун: Марказ прокурорлар, шунингдек, суд котиблари, суд шифокорлари ва бошқа адлия ходимларини тайёрлайди ва малакасини оширади. Бундан ташқари, Марказда суд ишини юритиш соҳасида полиция ходимларини ўқитиш дастурлари мавжуд.
Учрашув давомида Марказ директори Академиянинг таълим фаолияти, қўшма илмий тадқиқотлар ўтказиш, таълим жараёни ва академик алмашинув сифатини ошириш бўйича саъй-ҳаракатларни бирлаштириш соҳасида халқаро ҳамкорлик йўналишлари билан танишди.
Ўз навбатида, М.Гарсия таълим соҳасида ўзаро манфаатли мавзуларда қўшма лойиҳаларни амалга оширишга қизиқиш билдирди.
Учрашув якунида иштирокчилар ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзолаш ва ҳамкорлик дастурини ишлаб чиқиш орқали Испания Қироллиги Адлия вазирлиги ҳуқуқий таълим маркази ва Академия ўртасида ўзаро ҳамкорликни йўлга қўйиш имкониятини кўриб чиқишга тайёр эканликларини билдирдилар.

Встреча с директором Центра правового обучения Королевства Испании
8 ноября с.г. в Академии Генеральной прокуратуры организована встреча с директором Центра правового обучения Министерства юстиции Королевства Испании г-жой Мария де Лас Херас Гарсия.
Справочно: Центр осуществляет подготовку и повышение квалификации прокуроров, а также секретарей судов, судебных медиков и других сотрудников юстиции. В нем также проводится часть программы обучения полицейских в области судопроизводства.
В ходе встречи директор Центра ознакомлена с образовательной деятельностью Академии, направлениями международного сотрудничества в области проведения совместных научных исследований, консолидации усилий по повышению качества образовательного процесса и академического обмена.
В свою очередь, М.Гарсия выразила заинтересованность в реализации совместных проектов по тематикам, представляющим взаимный интерес в области образования.
По итогам встречи, участники выразили готовность рассмотреть возможность установления взаимодействия между Центром правового обучения Министерства юстиции Королевства Испании и Академией путем подписания Меморандума и разработки программы сотрудничества.