Коррупцияга қарши курашиш масалаларига бағишланган илмий-амалий семинар бўлиб ўтди
2019 йил 16 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси, Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги ҳамда Бердақ номидаги Қорақалпоғистон давлат университети ҳамкорлигида коррупцияга қарши курашиш масалаларига бағишланган илмий-амалий семинар ўтказилди.
Семинарда Бош прокуратура Академияси, Қорақалпоғистон Республикаси прокуратураси, Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти, Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги, Ички ишлар вазирлиги ходимлари, Жиноят ишлари бўйича Нукус шаҳри судьялари ҳамда Бердақ номидаги Қорақалпоғистон давлат университети профессор-ўқитувчилари иштирок этдилар.
Семинар давомида коррупциянинг давлат ва жамият тараққиётига салбий таъсири, коррупцияга қарши курашишнинг самарали усуллари ва унинг олдини олиш бўйича хорижий давлатларнинг ижобий тажрибаси, шунингдек мамлакатимизда амалга оширилаётган туб ислоҳотлар жараёнида коррупция омилига барҳам беришнинг аҳамияти каби масалалар ҳар томонлама муҳокама қилинди.

Состоялся научно-практический семинар по вопросам противодействия коррупции
16 ноября 2019 года Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан, Министерством высшего и среднего специального образования и Каракалпакским государственным университетом имени Бердаха проведен научно-практический семинар, посвященный вопросам противодействия коррупции.
В семинаре приняли участие сотрудники Академии Генеральной прокуратуры, прокуратуры, Департамента по борьбе с экономическими преступлениями, Министерства высшего и среднего специального образования, Министерства внутренних дел Республики Каракалпакстан, судьи Нукусского городского суда по уголовным делам и профессорско-преподавательский состав Каракалпакского государственного университета имени Бердаха.
В ходе семинара обсуждены такие вопросы, как негативное влияние коррупции на развитие государства и общества, эффективные методы противодействия коррупции и положительный опыт зарубежных стран по ее предупреждению, а также значение устранения фактора коррупции в процессе осуществляемых в нашей стране коренных реформ.