Тошкент шаҳар Чилонзор туманида амалга оширилаётган “Хавфсиз ҳудуд” халқаро ҳамкорлик лойиҳасини амалга ошириш бўйича ишлар
Бош прокуратура Академияси томонидан Тошкент шаҳар Чилонзор туманида “Хавфсиз ҳудуд” лойиҳасини амалга ошириш ишлари давом этмоқда.
Мазкур фаолият доирасида БМТнинг Гиёҳванд моддалар ва жиноятчилик бўйича бошқармасининг Марказий Осиёдаги минтақавий вакили A.Миттал, БМТнинг Гиёҳванд моддалар ва жиноятчилик бўйича бошқармасининг Жиноий адлия ва жиноятчиликнинг олдини олиш бўйича дастурнинг халқаро координатори К.Маркверинг, БМТнинг Гиёҳванд моддалар ва жиноятчилик бўйича бошқармасининг Венадаги штаб квартираси вакили Н.Грейдер, шунингдек, халқаро ва миллий экспертлар иштирокида видеоконференцалоқа воситасида навбатдаги ишчи учрашув бўлиб ўтди.
Тадбир самарадор ва конструктив тарзда ўтди, миллий экспертлар томонидан лойиҳа бошидан ҳозирга қадар эришилган натижалар тўғрисида тақдимот амалга оширилди.
Учрашув иштирокчилари томонидан келгусида тадқиқотни давом эттириш масалалари муҳокама қилинди, ушбу йўналишда амалий тавсиялар берилиб, аниқ вазифалар белгилаб олинди.

Работа по реализации проекта международного сотрудничества “Безопасный регион” в Чиланзарском районе города Ташкента
Академией Генеральной прокуратуры продолжается реализация проекта “Безопасный регион” в Чиланзарском районе города Ташкента.
В рамках данной работы организована очередная рабочая встреча в формате видеоконференцсвязи с участием Регионального представителя УНП ООН в Центральной Азии А.Миттал, международного координатора программы уголовной юстиции и предупреждения преступности УНП ООН К.Маркверинга, представителя штаб квартиры УНП ООН в Вене Н.Грейдер, а также международных и национальных экспертов.
Мероприятие прошло плодотворно и конструктивно, национальными экспертами проведена презентация по текущим результатам проекта с момента его запуска.
Участниками встречи обсуждены дальнейшие вопросы по продолжению проекта, озвучены практические рекомендации и конкретные задачи в данном направлении.