Германия Халқаро ҳамкорлик ташкилоти GIZ билан халқаро ҳамкорлик доирасидаги навбатдаги тадбир
2020 йилнинг 29 октябрида Бош прокуратура Академиясида Германия Халқаро ҳамкорлик ташкилотининг GIZ “Марказий Осиёда ҳуқуқий давлатчиликка кўмаклашиш” минтақавий дастури доирасида онлайн режимда “Маъмурий органлар томонидан маъмурий низоларни ҳал этиш” мавзусида навбатдаги  вебинар ўтказилди.
Тадбирда Бош прокуратура Академиясининг раҳбарияти ва профессор-ўқитувчилари, Бош прокуратура марказий маҳкамаси ҳамда қуйи турувчи прокуратуралар ходимлари, ҳамкор ўқув муассасаларининг ходимлари иштирок этдилар.
Вебинар ишида Халқаро ҳамкорлик ташкилотининг GIZ “Марказий Осиёда ҳуқуқий давлатчиликка кўмаклашиш” минтақавий дастури раҳбари Йорг Пуделька, Гамбург шаҳар ҳокимияти юридик департаментининг раҳбари, Гамбург шаҳар ҳокимининг маслаҳатчиси, “GIZ” эксперти Бёрн Фарриес, минтақавий дастурнинг Ўзбекистондаги миллий координатори С.Назаров иштирок этдилар.
Б.Фарриес томонидан “Маъмурий ишларни кўриб чиқувчи маъмурий органлар” ҳамда “Маъмурий низоларни ҳал этишда маъмурий актларнинг тутган ўрни (мазмуни, хусусияти, турлари)” мавзуларида маъруза қилинди.
Тадбирда Германия қонунчилигининг тегишли нормалари миллий қонунчилигимизнинг қоидалари билан таққослаш орқали амалиёт мисоллари келтириш билан бирга таҳлил этилди. Эксперт Б.Фарриес томонидан тадбир иштирокчиларининг бир қатор саволларига жавоб берилди.

Очередное мероприятие в рамках сотрудничества с региональной программой Германского общества международного сотрудничества GIZ
29 октября 2020 года в Академии Генеральной прокуратуры  в рамках региональной программы Германского общества международного сотрудничества GIZ «Содействие правовой государственности в Центральной Азии» в режиме онлайн состоялся очередной вебинар на тему: “Административные органы, рассматривающие административные споры”.
В мероприятии приняли участие руководство и профессорско-преподавательский состав Академии, сотрудники центрального аппарата Генеральной прокуратуры и нижестоящих прокуратур, представители ряда учебных заведений.
В работе вебинара также участвовали руководитель Региональной программы GIZ “Содействие правовой государственности в странах Центральной Азии” Йорг Пуделька, эксперт GIZ, руководитель юридического департамента и заместитель начальника отдела “Контроль и служба” окружного офиса г.Гамбург, советник главы города Бёрн Фарриес, национальный координатор проекта  GIZ   в Узбекистане Назаров С.
Б.Фарриес выступил с докладами на темы: “Административные органы, рассматривающие  административные споры” и “Место административных актов при разрешении административных дел (сущность, особенности, виды)”.
В ходе работы вебинара с приведением практических примеров был проведен сравнительный анализ соответствующих норм германского и  национального законодательства. Эксперт Б.Фарриес ответил на ряд вопросов участников мероприятия.