Академия Кенгашининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди
Йиғилишда Академия томонидан 2020 йил октябрь ойида амалга оширилган ишлар ва келгусидаги устувор вазифалар муҳокама қилинди.
Хусусан, Академия томонидан замонавий педагогик ва ахборот-коммуникация технологиялари асосида прокуратура органлари ходимларини тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш, прокуратура органлари фаолиятини илмий-методик жиҳатдан таъминлашга қаратилган ўқув-услубий ва илмий-амалий тадбирлар, шунингдек таълим, илмий-тадқиқот муассасалари ва бошқа ташкилотлар билан самарали идоралараро ва халқаро ҳамкорликни амалга ошириш йўналишларида қилинган ишлар танқидий кўриб чиқилди.
Кенгаш томонидан Бош прокуратура Академияси магистратураси фаолиятини янада такомиллаштириш бўйича Йўл харитаси ва календарь режа ижросининг аҳволи ҳақида масала ҳам муҳокама қилинди.
Шунингдек, Кенгаш аъзолари томонидан Академия профессор-ўқитувчилари томонидан тайёрланган нашрлар муҳокама қилиниб, кун тартибидаги масалалар бўйича тегишли қарорлар қабул қилинди.

30 октября 2020 года состоялось очередное заседание Совета Академии Генеральной прокуратуры.
В ходе заседания обсуждены итоги деятельности Академии в октябре 2020 года, а также приоритетные задачи.
В частности, подвергнуты критической оценке мероприятия, проведенные в таких направлениях деятельности Академии как подготовка, переподготовка и повышение квалификации работников органов прокуратуры с применением современных педагогических и информационно-коммуникационных технологий, учебно-методические и научно-практические мероприятия, направленные на научно-методическое обеспечение деятельности органов прокуратуры, а также межведомственное и международное сотрудничество с образовательными, научно-исследовательскими учреждениями и другими организациями.
Советом также рассмотрен ход исполнения Дорожной карты и календарного плана по дальнейшему совершенствованию деятельности магистратуры Академии Генеральной прокуратуры.
Наряду с этим, членами Совета проведено обсуждение публикаций, подготовленных профессорско-преподавательским составом Академии, а также приняты решения по соответствующим вопросам повестки дня.