Бинар машғулотлар туркуми бошланди
Машғулотларни амалий йўналтирилган шаклда олиб бориш, ўқув жараёнини компетенцияларни шакллантиришга қаратилган бинар ўқув машғулотлари ўтказилиши Ҳ.Сулаймонова номидаги Республика суд экспертизаси маркази эксперти иштирокида “Криминалистика ва суд экспертизаси” модули доирасида онлайн режимида бошланди.
Жорий йилнинг 2 ноябрь куни “Тергов фаолияти” йўналиши магистратура талабалари учун Ҳ.Сулаймонова номидаги Республика суд экспертизаси маркази эксперти М.Тошпўлатов ва Жиноятчиликка қарши курашиш ва ҳуқуқбузарликлар профилактикаси тўғрисидаги қонунлар ижроси устидан назорат кафедраси доценти И.Астанов иштирокида “Суд-фонография экспертизасини тадқиқот объеклари ва намуналарни тақдим қилишнинг тартиби” мавзусида биринчи бинар маъруза ташкил этилди.
Дарс машғулоти жараёнида профессионал фаолиятда билим, кўникма, касбий фаолиятнинг ахлоқий қадриятларини ўзлаштириш ва қўллашга шароит яратилди, тергов амалиётининг фонографик экспертизага оид долзарб масалалари муҳокама қилинди.

Стартовала серия бинарных учебных занятий
С целью обеспечения практико-ориентированного, компетентностного подхода в обучении стартовала серия бинарных учебных занятий в онлайн режиме с участием эксперта Республиканского центра судебной экспертизы имени Х.Сулаймоновой по учебной дисциплине «Криминалистика и судебная экспертиза».
2 ноября текущего года состоялась первая бинарная лекция для слушателей магистратуры по специальности «Следственная деятельность» на тему: «Судебно-фонографическая экспертиза объектов исследования и порядок представления образцов» с участием эксперта Республиканского центра судебной экспертизы имени Х.Сулаймоновой М.Ташпулатова и доцента Кафедры надзора за исполнением законов о борьбе с преступностью и профилактики правонарушений Академии И.Астанова.
В ходе занятия созданы условия мотивированного практического освоения и применения знаний, навыков, этических ценностей профессиональной деятельности, обсуждены актуальные вопросы следственной практики в сфере фонографической экспертизы.