Бош прокуратура Академияси томонидан Наманган вилоят прокуратурасининг судларда прокурор ваколатини таъминлаш йўналишида хизмат қилаётган ходимлар учун жорий йилнинг 2 мартидан 30 май кунига қадар ташкиллаштирилган масофавий махсус малака ошириш ўқув курси якунланди.
Малака ошириш ўқув курси вилоят прокуратураси ходимларига асосий иш жойидан ажралмаган ҳолда ўз устида ишлаш, билим савияларини янада ошириш имконини берди.
Ўқиш давомида ходимлар томонидан жиноят, фуқаролик, иқтисодий ва маъмурий суд йўналишларидаги билимларини янада мустаҳкамлашга қаратилган мавзулар, тегишли манбалар ўрганилиб борилиб, тест, муаммоли вазиятлар ҳамда казуслар кўринишдаги оралиқ синовлар ўтказилди.
Ўқув машғулотларида мамлакатда амалга оширилаётган суд-ҳуқуқ ислоҳотлари, Ўзбекистон Республикасининг жиноят ва жиноят-процессуал, фуқаролик ва фуқаролик процессуал, иқтисодий процессуал, шунингдек маъмурий суд ишларини юритиш тўғрисидаги кодекслари ҳамда Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекси нормаларини тўғри қўллаш, судлов соҳаларида муайян тоифадаги ишларни кўрилишида ягона суд амалиётини таъминлаш масалалари, амалдаги қонунчиликка киритилган янгиликлар масалаларига алоҳида аҳамият берилди.
Масофавий таълим тарзидаги малака ошириш ўқув курслари якуни бўйича online режимида имтиҳон ўтказилди.

Завершён специальный курс повышения квалификации для сотрудников прокуратуры Наманганской области
Завершен организованный Академией Генеральной прокуратуры со 2 марта по 30 мая т.г. дистанционный специальный курс повышения квалификации для сотрудников прокуратуры Наманганской области по направлениям обеспечения полномочий прокурора в судах.
Организация специального курса в формате дистанционного обучения дала возможность сотрудникам областной прокуратуры работать над повышением своей квалификации и знаний без отрыва от основного места работы.
В процессе обучения сотрудниками изучены соответствующие источники, темы, направленные на закрепление их знаний по линии уголовного, гражданского, экономического и административного судопроизводства, пройдены промежуточные испытания в виде решения тестов, проблемных ситуаций и казусов.
В рамках учебных занятий особое внимание уделялось судебно-правовым реформам, осуществляемым в стране, вопросам обеспечения правильного применения норм уголовного и уголовно-процессуального, гражданского и гражданского процессуального, экономического процессуального кодексов, а также кодексов об административном судопроизводстве и об административной ответственности Республики Узбекистан, вопросам обеспечения единой судебной практики по определенным категориям дел, нововведениям в текущем законодательстве.