Бош прокуратура Академияси магистратураси гуруҳларида якуний назорат имтиҳонлари ўказилмоқда
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академиясида магистратура тингловчиларининг иккинчи семестр давомида ўқитилган ўқув фанлари бўйича ўзлаштириш натижаларини аниқлаш мақсадида якуний назорат имтиҳонлари бўлиб ўтмоқда.
Якуний назорат онлайн режимда ёзма имтиҳон шаклида ўтказилмоқда. Имтиҳон билети эссе учун мавзу ҳамда казусдан иборат. Ёзма имтиҳон тингловчиларнинг фанга оид назарий билимлари, уларнинг тизимли таҳлил, танқидий фикрлаш, қарор қабул қилиш, мантиқий баён этиш  кўникмалари каби мезонлар асосида баҳоланади.
Имтиҳонларни объектив ва шаффоф ўтказилишини таъминлаш мақсадида имтиҳон билетларини тасодифий генерация усулида танлаш, ёзма имтиҳонни онлайн мониторинг қилиш, ҳар бир тингловчига ажратилган вақтни назорат қилиш, шунингдек имтиҳон жавобларини шифрлаштириш чоралари кўрилиб, уларни текшириш учун Академиянинг тегишли тармоқларига тақдим этилади.

Проведение экзаменов итогового контроля в магистратуре Академии Генеральной прокуратуры
В магистратуре Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан проводятся экзамены итогового контроля по учебным дисциплинам, пройденным во втором семестре с целью определения уровня знаний слушателей.
Итоговый контроль организован в виде письменного экзамена и проводится в онлайн режиме. Экзаменационные билеты содержат тематику для написания эссе и казус. Письменный экзамен оценивается по таким критериям, как полнота знаний предмета, навыки системного анализа, критического мышления, принятия решения, юридического письма, а также логика и последовательность изложения.
В целях обеспечения объективности и прозрачности проведения экзаменов осуществляются меры по генерации экзаменационных билетов, онлайн мониторингу хода выполнения письменной работы, контролю отведенного времени для каждого слушателя в ходе письменного экзамена, а также шифрованию ответов экзамена и дальнейшей оценки их результатов соответствующими подразделениям Академии.