Прокуратура органларининг ташкилий-ҳуқуқий асослари бўйича ўқув курси бошланди
Бош прокуратура Академиясида Бош прокуратуранинг қонунийлик ва ҳуқуқ-тартиботни таъминлаш муаммоларини таҳлил қилиш бошқармаси, вилоятлар ва уларга тенглаштирилган прокуратураларнинг ахборот-коммуникация технологияларини жорий этиш ва ахборот хавфсизлигини таъминлаш тармоқлари ходимлари учун “Прокуратура органлари фаолиятининг ташкилий-ҳуқуқий асослари” мавзусида масофавий малака ошириш курси машғулотлари бошланди.
Мазкур ўқув курси тингловчиларнинг прокуратура органларида ишларни ташкил этиш ва бошқариш, жисмоний ва юридик шахслар мурожаатлари билан ишлаш, тизимли таҳлил ва ахборот-таҳлилий кўникмаларини шакллантиришга йўналтирилган.
Ўқув курси дастуридан рақамли иқтисодиёт, иқтисодий жиноятларга қарши курашишда ахборот тўплаш ва очиқ маълумотлар билан ишлаш, жиноят ишлари бўйича махсус билимлардан фойдаланиш ва айрим тергов ҳаракатларини ўтказишнинг илғор услубларига оид долзарб мавзулар ўрин олган.
Малака ошириш курслари натижасига кўра тингловчилар билимлари тест, казус ва бошқа усуллар орқали баҳоланади.

Стартовал учебный курс по организационно-правовым основам деятельности органов прокуратуры
В Академии запущен дистанционный курс повышения квалификации для работников управления анализа проблем обеспечения законности и правопорядка Генеральной прокуратуры, подразделений по внедрению информационно-коммуникационных технологий и обеспечению информационной безопасности прокуратур областей и приравненных к ним прокуратур на тему: «Организационно-правовые основы деятельности органов прокуратуры».
Данный учебный курс направлен на формирование у слушателей навыков организации работы и управления в органах прокуратуры, работы с обращениями физических и юридических лиц, системного анализа и информационно-аналитических способностей.
Программа курса включает в себя учебные занятия по вопросам цифровой экономики, сбора информации и работы с открытыми ресурсами при противодействии экономическим преступлениям, использования специальных знаний по уголовным делам и передовых методов производства отдельных следственных действий, а также другим актуальным тематикам.
По итогам курса повышения квалификации знания слушателей будут оценены посредством тестирования, решения казусов и других методов.