Академия таянч докторантурасига кириш учун ихтисослик имтиҳони ўтказилди
2020 йил 10 ноябрь куни Бош прокуратура Академиясида таянч докторантурада ўқишга талабгорлар учун ихтисослик бўйича онлайн режимда кириш имтиҳони бўлиб ўтди.
Кириш имтиҳони Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази, Адлия вазирлиги қошидаги Юристлар малакасини ошириш маркази, Миллий гвардия Ҳарбий-техника институти ҳамда Бош прокуратура Академиясининг профессор-ўқитувчиларидан иборат комиссия томонидан ўтказилди.
Имтиҳон комиссияси томонидан таянч докторантурада ўқишга талабгорларнинг илмий тадқиқот олиб бориш услубиёти борасидаги билимлари, шунингдек танқидий фикрлаш ва илмий муаммони назарий таҳлил қила олиш кўникмаларига алоҳида эътибор қаратилди.

Состоялся вступительный экзамен по специальности в базовую докторантуру Академии
10 ноября 2020 года в онлайн режиме проведен вступительный экзамен по специальности для претендентов, поступающих в базовую докторантуру Академии Генеральной прокуратуры.
Вступительный экзамен проведен комиссией из числа представителей профессорско-преподавательского состава Национального центра по правам человека, Центра повышения квалификации юристов при Министерстве юстиции, Военно-технического института Национальной гвардии и Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.
Экзаменационной комиссией особое внимание уделено оценке знаний претендентов, поступающих в базовую докторантуру, по методике проведения научного исследования, их способности к критическому мышлению и теоретическому анализу научной проблемы.