Прокуратура органлари фаолиятини рақамлаштиришнинг янги босқичи
Бош прокуратура Академиясида Бош прокуратура раҳбарияти учун Академиянинг «ProAcademy» ахборот-таълим портали негизида прокуратура органлари ходимлари компетенциялари ривожланишини узлуксиз комплекс мониторинг қилиш электрон дастурининг янгиланган версиясининг тақдимоти бўлиб ўтди.
Маълумот учун: прокуратура органлари ходимлари компетенциялари ривожланишини узлуксиз комплекс мониторинг қилиш электрон дастури Интеллекатул мулк агентлигининг 23.12.2019 йилдаги №DGU 07442-сонли гувоҳномасига асосан расмий рўйхатдан ўтган.
Тадбир давомида Бош прокурор ўринбосари Э.Т.Юлдашев томонидан бажарилган ишларга юқори баҳо берилди ҳамда таклиф этилаётган ечимларнинг ўзига хослиги, шунингдек уларнинг прокуратура органлари фаолиятига меритократия тамойилларини амалда жорий этилиши ва ходимларнинг юқори касбий мотивациясини шакллантиришдаги муҳим роли таъкидланди. Шунингдек, улар томонидан мазкур йўналишдаги ишларни такомиллаштириш ҳамда келгусида мазкур дастурий таъминотнинг амалиётда янада кенг қўлланилиши бўйича тавсиялар берилди.
Тадбирда иштирок этган Бош прокуратура ҳузуридаги жамоатчилик кенгаши раиси А.П.Каххаров ҳам узлуксиз таълим тизими ривожланишига инновацион ёндашувни ижобий тавсифлади ва келгусида таълим жараёни сифатини ошириш ҳамда натижаларини мониторинг қилиб бориш юзасидан ўз тавсияларини берди.

Новый этап цифровизации деятельности Академии
В Академии Генеральной прокуратуры состоялась презентация руководству Генеральной прокуратуры обновленной версии электронной программы непрерывного комплексного мониторинга развития компетенций сотрудников органов прокуратуры, функционирующей на базе информационно-образовательного портала Академии «ProAcademy».
Справочно: Электронная программа непрерывного комплексного мониторинга развития компетенций сотрудников органов прокуратуры получила свидетельство об официальной регистрации в Агентстве интеллектуальной собственности №DGU 07442 от 23.12.2019 года.
В ходе проведения мероприятия заместителем Генерального прокурора Э.Т.Юлдашевым была дана высокая оценка проделанной работе, отмечена уникальность предложенных решений, а также их важность в формировании высокой мотивации сотрудников к постоянному профессиональному развитию и практическом внедрении принципов меритократии в деятельность органов прокуратуры. Также им были даны рекомендации по совершенствованию работы в данном направлении и дальнейшему широкому практическому внедрению программного продукта.
Председатель Общественного совета при Генеральной прокуратуре А.П.Каххаров, принявший участие в мероприятии, также положительно отметил инновационные подходы к развитию системы непрерывного образования и высказал ряд соображенй по дальнейшему повышению качества образовательного процесса и мониторинга его результатов.
По результатам мероприятия было принято решение о начале практического использования обновленной версии электронной программы.