Академия фаолиятини ривожлантиришнинг устувор вазифалари ва истиқболлари муҳокама қилинди
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академиясида Бош прокурор ўринбосари Э.Т.Юлдашев бошчилигида Академия томонидан амалга оширилган ишлар ва муҳим устувор вазифаларга бағишланган йиғилиш ўтказилди.
Йиғилишда прокуратура органлари ходимларини тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва улар малакасини оширишнинг ягона тизимини ташкил этиш, фаолиятини илмий-методик ва психологик таъминлаш борасида амалга оширилган ишлар юзасидан Академия таркибий тармоқлари раҳбарларининг ахбороти тингланди.
Шу билан бирга, йиғилиш якунида прокуратура органларига юклатилган вазифаларни самарали бажара оладиган муносиб кадрлар таркибини шакллантириш борасида Академия олдида турган муҳим масалалар ва устувор йўналишлар белгилаб олинди.

Обсуждение приоритетов и перспектив развития деятельности Академии
В Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан под председательством заместителя Генерального прокурора Э.Юлдашева состоялось совещание, посвященное обсуждению текущего состояния деятельности и приоритетных задач Академии.
В ходе совещания заслушана информация руководителей структурных подразделений Академии о проделанной работе по формированию и развитию единой системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации работников органов прокуратуры, а также научно-методическому и психологическому обеспечению их деятельности.
По итогам совещания выработаны рекомендации по ключевым вопросам и приоритетным направлениям деятельности Академии в сфере формирования достойного кадрового состава, способного эффективно выполнять задачи, возложенные на органы прокуратуры.