Европа Иттифоқининг Ўзбекистондаги Делегацияси вакиллари билан учрашувда иштирок этилди
Бош прокуратура Академияси раҳбарияти ҳамда Бош прокуратура, Мажбурий ижро бюроси, Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаментининг халқаро ҳамкорлик бўйича тармоқлари раҳбарлари Европа Иттифоқининг Ўзбекистондаги Делегацияси сектор раҳбари Франсуа Бежо билан видеоконференцалоқа орқали ўтказилган учрашувда иштирок этдилар.
Учрашув давомида томонлар ҳамкорликнинг устувор йўналишлари ва аниқ тадбирларини, шунингдек Ўзбекистонни Европа Иттифоқининг 2021–2027 йилларга мўлжалланган дастурига киритиш масалалари муҳокама қилдилар.
Учрашув якунида ўзаро манфаатли бўлган барча йўналишлардаги ҳамкорликни давом эттириш борасида келишиб олинди.

Участие во встрече с представителями Делегации Европейского Союза в Узбекистане
Руководство Академии совместно с руководителями подразделений международного сотрудничества Генеральной прокуратуры, Департамента по борьбе с экономическими преступлениями и Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре приняли участие во встрече в режиме видеоконференцсвязи с представителями Делегации Европейского Союза в Республики Узбекистан.
В ходе встречи были обсуждены приоритетные направления деятельности сторон и конкретные меры взаимодействия с целью включения в предстоящую программу ЕС для Узбекистана на период 2021–2027 гг.
По итогам мероприятия была достигнута договоренность о  продолжении сотрудничества по всем направлениям, представляющим взаимный интерес.