Академия профессор-ўқитувчилари педагогик маҳоратни ошириш
Бош прокуратура Академиясининг бир гуруҳ  профессор-ўқитувчилари ва ходимлари Немис Халқ Университетлари ассоциацияси (DVV International) Халқаро ҳамкорлик институтининг Ўзбекистондаги филиали ҳамда Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги ҳузуридаги Педагогик инновациялар, касб-ҳyнар таълими бошқарув хамда педагог кадрларни кайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш институти билан ҳамкорликда ташкил этилган Curriculum globALE дастурининг “Катталар таълимига ёндашув” модули бўйича масофавий таълим курсини муваффақиятли якунладилар.
Курс давомида иштирокчилар катта ёшдагилар таълими (андрагогика)ни ташкил этишнинг замонавий методикалари ва технологиялари билан яқиндан танишиб, мазкур технологияларни ўқув жараёнига самарали татбиқ этиш кўникмаларига эга бўлдилар.
Тингловчилар томонидан андрагогика ва унинг анъанавий педагогика билан ўзаро боғлиқлик ва фарқли томонлари таҳлил қилинди, шунингдек катталар таълими соҳасида мавжуд илғор халқаро тажрибанинг Ўзбекистонда жорий этиш масалалари кўриб чиқилди.

Развитие педагогического мастерства профессорско-преподавательского состава Академии
Группа преподавателей и сотрудников Академии Генеральной прокуратуры успешно окончили дистанционный учебный курс «Подход к образованию взрослых» в рамках программы Curriculum globALE, организованный филиалом Института международного сотрудничества Ассоциации немецких университетов (DVV International) в Узбекистане совместно с Институтом педагогических инноваций, переподготовки и повышения квалификации руководящих и педагогических кадров профессионального образования при Министерстве высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан.
В рамках курса участники рассмотрели современные методы и технологии организации образования взрослых (андрагогика), а также приобрели навыки эффективного применения данных технологий в учебном процессе.
Слушателями проведен всесторонний анализ взаимодействия и различий андрагогики и традиционной педагогики, а также рассмотрены вопросы внедрения наиболее эффективных международных трендов в образовании взрослых в Узбекистане.