ИЛМИЙ УНВОНГА ТАЛАБГОРЛАР ДИҚҚАТИГА ЭЪЛОН
Профессор ва доцент илмий унвонини олиш учун Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссияси Раёсатининг “Илмий унвонлар бериш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида”ги қарори талаблари асосида “Давлат ва жамият қурилиши тизимини такомиллаштириш, қонун устуворлиги, иқтисодиётни ривожлантириш ва либераллаштириш ҳамда ижтимоий ривожланишнинг илмий асослари ва амалий йўналишлари” фанидан махсус имтиҳон 2021 йил 24-26 май кунлари соат 10:00 да бўлиб ўтиши маълум қилинади.
Мамлакатимизда амал қилиб турган санитария-эпидемиологик вазиятдан келиб чиқиб, махсус имтиҳоннинг карантин талабларига риоя қилган ҳолда масофавий-онлайн шаклда ўтказилади.

ОБЪЯВЛЕНИЕ ВНИМАНИЮ ПРЕТЕНДЕНТОВ НА УЧЕНОЕ ЗВАНИЕ
24-26 мая 2021 года в 10:00 состоится специальный экзамен по предмету «Научные основы и практические направления совершенствования системы государственного и общественного строительства, верховенства закона, развития и либерализации экономики, а также общественного развития», организованный в соответствии с требованиями Постановления Коллегии Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан «О порядке присвоения ученых званий» для присвоения ученых званий профессора и доцента.
С учетом сложившейся в стране санитарно-эпидемиологической ситуации, специальный экзамен состоится дистанционно в режиме онлайн.