Xalqaro hamkorlik bo‘limi faoliyatining asosiy maqsadi – Akademiya bilan xorijiy davlatlarning ta’lim, tadqiqot va tahlil markazlari o‘rtasida o‘zaro hamkorlikni yo‘lga qo‘yish va hamkorlik yo‘nalishlarini kengaytirish hisoblanadi.
Xalqaro hamkorlik bo‘limining asosiy vazifalari quyidagilardan iborat:
yetakchi xorijiy oliy ta’lim, ilmiy-tadqiqot va axborot-tahlil muassasalari bilan o‘zaro hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, hamkorlik bo‘yicha memorandumlar va kelishuvlarni tayyorlash va imzolash, xalqaro hamkorlik yo‘nalishlarini kengaytirish;
ilmiy xodimlar va professor-o‘qituvchilar tarkibining yetakchi xorijiy oliy ta’lim muassasalarida malaka oshirishini muntazam tashkil etish, shuningdek xalqaro va boshqa xorijiy tadbirlarda ishtirok etishini ta’minlash;
Akademiya tinglovchilari, tadqiqotchilari va professor-o‘qituvchilari uchun xorijiy hamkorlar bilan birgalikda akademik almashinuv dasturlarini amalga oshirish;
o‘quv jarayoniga yuqori malakali xorijiy mutaxassislarni keng jalb qilish;
xorijiy hamkorlar bilan birgalikda o‘quv kurslarini tashkil etish, qo‘shma ilmiy tadqiqotlar olib borish va ilg‘or pedagogik tajriba almashishni tashkil etishga ko‘maklashish.
Bo‘limining xodimlari
Akbutayev Abror Abduraxmanovich |
Bo‘lim boshlig‘i, adliya maslahatchisi. “Korrupsiya oqibatida orttirilgan aktivlarni boshqarishning tashkiliy-huquqiy masalalari” mavzusida yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun dissertatsiya ishi olib bormoqda. E-mail: akbutaev.a@proacademy.uz |

Основной целью отдела международного сотрудничества является налаживание взаимного сотрудничества и расширение направлений сотрудничества Академии с образовательными, исследовательскими и аналитическими центрами зарубежных стран.
установление взаимного сотрудничества с ведущими зарубежными высшими учебными, научными и информационными учреждениями, подготовка и подписание меморандумов и соглашений о сотрудничестве, расширение направлений международного сотрудничества;
регулярная организация повышения квалификации научного и профессорско-преподавательского состава в ведущих зарубежных высших образовательных учреждениях, а также обеспечение их участия в международных и на других зарубежных мероприятиях;
реализация программ академического обмена совместно с зарубежными партнерами для слушателей, исследователей и профессорско-преподавательского состава Академии;
широкое привлечение к учебному процессу зарубежных высококвалифицированных специалистов;
организация учебных курсов совместно с зарубежными партнерами, проведение совместных научных исследований и содействие организации обмена передовым педагогическим опытом.
Сотрудники отдела
Акбутаев Аброр Абдурахманович |
Начальник отдела. Ведет диссертационную работу на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) на тему: «Организационно-правовые вопросы управления активами, приобретённых в последствии коррупции». E-mail: akbutaev.a@proacademy.uz |