Бош прокуратура Академияси таянч докторантурасига қабул эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси “12.00.07 – Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура”, "12.00.09 - Жиноят процесси. Криминалистика, тезкор-қидирув ҳуқуқи ва суд экспертизаси" ва “12.00.12 – Коррупция муаммолари (юридик фанлар)” ихтисосликлари бўйича таянч докторантурага қабул эълон қилади.
Фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун таянч докторантурага кирувчи шахслар қуйидаги талабларга жавоб бериши лозим:
- магистр даражасига, олий маълумот тўғрисидаги диплом (мутахассислик дастурлари бўйича) эга бўлганлар;
- фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун диссертация тадқиқоти асосини ташкил қилиши мумкин бўлган илмий натижалар, шу жумладан илмий журналларда чоп этилган камида битта мақола ҳамда тегишли йўналишлар бўйича иккитадан кам бўлмаган илмий ишлар тўпламларига киритилган маъруза тезисларига эга бўлганлар.
Таянч докторантурада ўқишга талабгорлар Бош прокуратура Академиясига қуйидаги ҳужжатларни тақдим этадилар:
- ариза;
- қисқача биографик маълумотнома;
- меҳнат дафтарчасининг белгиланган тартибда тасдиқланган нусхаси (ишлаётган талабгорлар учун);
- олий таълим муассасаси магистратураси дипломи, олий маълумот (мутахассислик дастурлари бўйича) тўғрисидаги диплом нусхаси;
- нашр этилган илмий ишлар рўйхати, шунингдек уларнинг нусхалари.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат стипендияси соҳиблари тегишли ҳужжат нусхасини тақдим этадилар.
Ҳужжатлар Бош прокуратура Академияси қабул комиссияси томонидан жорий йил 15 сентябрдан 15 октябргача бўлган даврда қабул қилинади.
Эслатма: Талабгорлар учун танловда иштирок этиш талаблари ва топшириладиган ҳужжатлар рўйхати Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 22 майдаги 304-сонли қарори билан тасдиқланган Олий ўқув юртидан кейинги таълим тўғрисидаги низомда батафсил кўрсатилган.
Таянч докторантурада ўқишга кирувчи талабгорлар Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлигининг phd.mininnovation.uz сайтида ҳужжатларини рўйхатдан ўтказишлари талаб этилади.

Объявляется прием в базовую докторантуру Академии Генеральной прокуратуры
Академия Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан объявляет о приеме в базовую докторантуру по направлению «12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура», «12.00.09 - Уголовный процесс. Криминалистика, оперативно-розыскное право и судебная экспертиза» и «12.00.12 – Проблемы коррупции (юридические науки)».
Лица, поступающие в базовую докторантуру на соискание ученой степени доктора философии (PhD), должны соответствовать следующим требованиям:
- иметь степень магистра или диплом о высшем образовании (по программам специальности);
- иметь определенные научные результаты, которые могут составить основу диссертационного исследования на соискание ученой степени доктора философии (PhD), в том числе минимум одну научную статью, опубликованную в научном журнале, и не менее двух тезисов в научно-практических конференциях, семинарах, сборниках      научных трудов по соответствующим научным направлениям.
Претенденты, поступающие в базовую докторантуру, предоставляют следующие документы в Академию Генеральной прокуратуры:
- заявление;
- краткую биографическую справку;
- копию трудовой книжки, заверенную в установленном порядке (для работающих претендентов);
- копию диплома магистра или диплома о высшем образовании (по программам специальности);
- список опубликованных научных работ, а также их копии.
Обладатели Государственной стипендии Президента Республики Узбекистан предоставляют копию соответствующего документа.
Документы принимаются приемной комиссией Академии Генеральной прокуратуры с 15 сентября по 15 октября с.г.
Памятка: Требования к кандидатам для участия в конкурсе и перечень необходимых документов подробно указаны в Положении о послевузовском образовании, утвержденном Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22.05.2017 г. № 304.
Претенденты, поступающие в базовую докторантуру, должны пройти регистрацию документов на сайте Министерства инновационного развития Республики Узбекистан phd.mininnovation.uz.