Бош прокуратура Академияси магистратурасига 2021/2022 ўқув йили учун кириш имтиҳонлари якунланди
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси магистратурасига кириш имтиҳонлари ниҳоясига етди.
Кириш имтиҳонларининг сўнгги босқичи ҳисобланган суҳбат Академияда бўлиб ўтди. Унда Бош прокуратура ва Академия раҳбарияти ҳамда ходимлари, республиканинг етакчи олий юридик таълим муассасалари вакилларидан иборат комиссия аъзолари иштирок этишди.
Ёзма имтиҳонни ўтказиш, унинг натижаларини текшириш ҳамда суҳбат жараёнлари ошкора ва шаффоф тарзда ўтказилиб, онлайн режимида тўлиқ видеотрянсляция ташкил этилди (суҳбат натижалари).
Кириш имтиҳонлари жараёнида номзодлар тўплаган балларни умумлаштириш якунларига кўра энг юқори натижаларга эришган 40 нафар номзод 2021/2022 ўқув йилида Академия магистратураси тингловчилари сафига тавсия этилди.
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси жамоаси Академия магистратурасига кириш имтиҳонларидан муваффақиятли ўтган номзодларни табриклаб, уларга илм-фан, таълим ва амалиёт чўққиларини эгаллашларида улкан зафарлар тилайди.

Подведены итоги вступительных экзаменов в магистратуру Академии Генеральной прокуратуры на 2021/2022 учебный год
Завершилось проведение вступительных экзаменов в магистратуру Академии Генеральной прокуратуры.
Последний этап вступительных экзаменов в виде собеседования проводился в Академии с участием экзаменационной комиссии в составе руководства и сотрудников Генеральной прокуратуры и Академии, а также представителей ведущих высших юридических учебных заведений республики.
В ходе собеседования в качестве внешних наблюдателей приняли участие представители национальных партнеров Академии.
Процесс проведения экзаменов и подведения их итогов организован на основе принципов прозрачности, открытости и беспристрастности, в том числе посредством прямой трянсляции в онлайн режиме (результаты собеседования).
По результатам итогового подсчета баллов, набранных кандидатами в ходе вступительных экзаменов, в ряды слушателей магистратуры Академии на 2020/2021 учебный год рекомендованы 40 кандидатов, получившие наивысшие баллы.
Коллектив Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан поздравляет кандидатов, успешно прошедших вступительные экзамены в магистратуру Академии, и желает им больших успехов в освоении высот науки, образования и практики.