Бош прокуратура Академияси Британия Кенгашининг Change Academy дастурида иштирок этмоқда
Бош прокуратура Академияси Британия Кенгашининг Олий ва ўрта-махсус таълим вазирлиги билан ҳамкорликда Ўзбекистонда амалга оширилаётган “Going Global Partnership” дастурининг бир қисми бўлган Change Academy лойиҳасида иштирок этиш учун Ўзбекистон таълим муассасалари ўртасида ўтказилган танлов натижаларига кўра ғолиб бўлди.
Лойиҳа олий таьлим тизимининг салоҳиятини ошириш ва халқаролаштириш, тажриба алмашиш ва педагогик инновацияларни қўллаб-қувватлаш, Британия университетлари билан узоқ муддатли ҳамкорликни йўлга қўйишга қаратилган.
12 та ҳамкор олий таълим муассасалари вакиллари орасидан танлаб олинган жамоа 2021 йилнинг ноябридан 2022 йилнинг февралигача британиялик мутахассислар иштирокидаги олий таълимни режалаштириш, таълим сифатини таъминлаш, академик мобилликни ривожлантириш, касб-ҳунар таълимида ва меҳнат бозорида мулоқотни мустаҳкамлаш бўйича интенсив ўқув курсида таҳсил олади.
Лойиҳада шунингдек таълим сифатини, шу жумладан мослашувчан, функционал ва динамик электрон таьлим муҳитини халқаро таълим стандартларига мос равишда такомиллаштириш мақсадида Академиянинг ривожланиш режасини амалга ошириш учун Ўзбекистон ва Буюк Британиянинг олий таълим соҳасидаги етакчи институтлари билан ҳамкорлик қилиш назарда тутилган.

Академия Генеральной прокуратуры отобрана в программе Британского Совета Change Academy
Академия Генеральной прокуратуры была отобрана в результате конкурса среди образовательных учреждений Узбекистана для участия
в проекте Change Academy, являющемся частью программы Британского Совета «Going Global Partnership», которая осуществляется в Узбекистане в сотрудничестве с Министерством высшего среднего и специального образования.
Проект направлен на повышение потенциала и интернационализацию системы высшего образования, обмен опытом и поддержку педагогической инновации, установление долгосрочного сотрудничества с британскими университетами.
Команда проекта из числа представителей 12 высших учебных заведений партнеров, прошедших конкурсный отбор, с ноября 2021 года по февраль 2022 года пройдут курс интенсивного обучения по вопросам планирования, обеспечения качества в высшем образовании, развития академической честности и мобильности, укрепления коммуникаций профессионального образования и рынка труда с участием британских экспертов.
В рамках проекта предусмотрено сотрудничество Академии с ведущими учреждениями в сфере высшего образования Узбекистана и Великобритании для реализации плана изменений Академии в целях развития качества образования, в том числе гибкой, функциональной и динамичной среды электронного обучения на основе международных образовательных стандартов.